czwartek, 26 czerwca 2003

Jest miejsce, pomysł i ludzie

13 maja w piątek miał być niepechowy. Chłopaki ze starogardzkich klimatów muzycznych postanowili spiknąć się i razem wymodelować sobie ciekawą imprezę. Jako miejsce wybrali El Baro, pub hip-hopem słynący. No i się udało! Impreza była taka, że przez maleńkie El Baro przewinęło się ponad 150 ludzi. Niewiele myślicie? ...Na starogardzkie warunki to już coś. Spróbujcie zebrać więcej Jest miejsce, pomysł i ludzie. Co z tym zrobić? Zadawali sobie pytanie. No i wymyślili. Wielki, niecodzienny koncert. Dlaczego niecodzienny? Bo rzadko bywa, by hip-hopowy skład grał z "żywą kapelą". Zazwyczaj tak nie grają. A tak właśnie stało się w ten "feralny" piątek. Imprezę rozpoczął DJ DML, później byli Derwishe, którzy jak mówią organizatorzy, grają "kociewski trans".

- Muzyka podobna jest klimatem do utworów King Crimson - powiedział mi Kuba, jeden z organizatorów imprezy. Jak już się słuchacze rozkręcili, na scenę trafili chłopaki z Bobs System, którzy podgrywali muzykę dla hip-hopowego HE. - Pełny czad. Tak spontanicznej imprezy jeszcze w Starogardzie nie widziałem - tak określił koncert Kuba. Mimo, że w pubie było tylu ludzi - szacują, że grubo ponad 150 osób - nie wydarzyły się żadne przykre incydenty. Wszyscy bawili się doskonale. El Baro jest dobrym miejscem do takich imprez. Ma klimat. Dlatego Bobs System chcieliby pogrywać tu w charakterze zespołu - rezydenta. Każda impreza miałaby swój klimat. Na 27 czerwca planują następną.

- Byłoby cudownie, gdyby udało nam się ściągnąć Glena Meyera. - mówi Marcin "Bobby", gitarzysta Bobs System i organizator koncertu. - Ale tu pojawiają się problemy. Chodzi o pieniądze. Glen kosztuje, chłopakom też chcielibyśmy dać parę groszy, trzeba zapłacić za wypożyczenie nagłośnienia. Przy organizacji pierwszego koncertu pomogła nam Grażyna Paturalska, teraz jest znacznie trudniej. Nikt nie chce dołożyć się do imprezy, a bez tego nie uda nam się jej zorganizować. Później będzie już łatwiej, kiedy odbędą się trzy, cztery koncerty.

Jeżeli ktoś chciałby wyłożyć parę groszy, prosimy o kontakt z redakcją Kociewiaka 56 00 477 (red. B. Skrobisz) Póki co, zapraszamy wstępnie na 27 czerwca do El Baro.

Barbara Skrobisz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz