poniedziałek, 30 czerwca 2003

Sport - Rafał w złocie

Sporty walki.a Kolejne wielkie sukcesy starogardzkich sportowców Aż miło, bo co tydzień piszemy o wielkich sukcesach młodych starogardzkich sportowców. 14-15 czerwca we Wrocławiu odbyły się VIII Mistrzostwa Europy World Eskrima Kali Arnis Federation (ale nazwa!). Teraz wyjaśnienie: jest to największa i najstarsza federacja filipińskich sztuk walki. I wszystko jasne. Konkurencje na tych zawodach: walki pojedynczym kijem, walki na dwa kije i formy indywidualne.Już sukcesem dla starogardzkiej Akademii Combat Kalaki było zakwalifikowanie się czterech zawodników do reprezentacji Polski. Uczynili to: Rafał Kolaska (Skórcz), Błażej Makiła (Skórcz), Krzysztof Wrzesiński i Łukasz Dobrowolski - obaj ze Starogardu.

- Dlatego uważam, że we Wrocławiu osiągnęliśmy naprawdę ogromny sukces, wracając z mistrzostw Europy z trzema medalami - mówi uradowany trener Krzysztof Kamysz. - Złoty medal zdobył Rafał Kolaska, srebrny - Błażej Makiła, a brązowy - Krzysztof Wrzesiński. Droga do tych mistrzostw nie była łatwa. Pierwszym etapem była selekcja, między innymi poprzez mistrzostwa Polski (indywidualne i drużynowe), następnie przygotowania w klubie, czyli specjalistyczne szkolenia pod kątem zawodów z udziałem Jacka Nycka - prezesa Polskiej Federacji Combat Kalaki. Tu wielkie podziękowania należą się panu Krzysztofowi Szymiczkowi, który sfinansował te szkolenia oraz zakup specjalistycznego sprzętu. Ostatnim etapem było zorganizowanie już samego wyjazdu.

Wszystkie koszty, czyli podróży, opłaty startowej oraz noclegów i wyżywienia, pokryli rodzice zawodników i za to im serdecznie dziękuję. Dziękuję także panu Dobrowolskiemu - za pomoc w organizacji przejazdu. Szczerze mówiąc, przed wyjazdem jakikolwiek medal ME pozostawał tylko w sferze marzeń, ze względu na ilość zawodników (150) oraz udział samej "śmietanki" europejskiej (Anglicy, Holendrzy, Niemcy), a tu taka wspaniała niespodzianka. Ten rok szkoleniowy w ogóle był bogaty w wydarzenia. Zdobyliśmy 14 medali na indywidualnych mistrzostwach Polski w Łodzi i srebrny na drużynowych mistrzostwach, ale te trzy medale to niewątpliwie nasze największe osiągnięcie.

Teraz czas odpoczynku, ale już od września zapraszam wszystkich na treningi dalekowschodnich sztuk i sportów walki. Zajęcia odbywają się dla wszystkich grup wiekowych (dzieci, młodzież i dorośli), prowadzone są w systemie regularnych treningów, seminariów oraz lekcji prywatnych. Nasze treningi to przede wszystkim rekreacja i zdrowie. Wszystkich chętnych zapraszam, a więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 56-277-87 oraz 0 695 587 496.

Tyle trener, a my gratulujemy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz