wtorek, 10 czerwca 2003

Świadectwa rozdano

W miniony piątek na auli I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie rozdano świadectwa tegorocznym maturzystom. Prawie połowa z nich otrzymała świadectwa z wyróżnieniem lub jak kto woli z "czerwonym paskiem" Zebrani goście, wśród których znaleźli się Urszula Domachowska, ks. Stanisław Człapa, Sławomir Neumann i Andrzej Grzyb byli mile zaskoczeni, gdy usłyszeli sprawozdanie z tegorocznych matur przeczytane przez dyrektora I LO Leszka Kubiaka.Do matury podeszło 176 osób. Zdali wszyscy. Nic nie byłoby w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że średnia ocen maturalnych wyniosła 4,79. W tym roku w I LO wystawiono aż 259 ocen celujących (z pisemnych i ustnych) i tylko 7 dopuszczających. Spośród 176 maturzystów świadectwo z wyróżnieniem otrzymało aż 84.

- Jesteście do takich wyników przyzwyczajeni - mówił dr Kubiak. - Rocznik 1984 jest pierwszym, który zdawał do liceum na nowych zasadach. Z egzaminów pisanych w podstawówkach uczniowie musieli zdobyć co najmniej 87 punktów, aby dostać się do tej szkoły średniej. Tak wysoki próg miały zaledwie 3 szkoły w województwie, więc można stwierdzić, że tegoroczni absolwenci są jednymi z najlepszych. Wyniki tej matury "poświęcono" dyrektorowi Romanowi Klinowi, który niedawno zmarł po ciężkiej chorobie. Jego pamięć uczczono chwilą ciszy.

- Gratuluję wam tak doskonałych wyników. Gratuluję przede wszystkim dyrekcji, gronu pedagogicznemu i rodzicom. Bo dobrze zdana matura, to święto w domu. Gratuluje wam wszystkim - powiedział Sławomir Neumann. Uczniowie w podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie do egzaminu dojrzałości wręczyli nauczycielom kwiaty. Maturzystom wręczono świadectwa oraz nagrody książkowe dla najlepszych. Najlepszymi maturzystami, którzy uzyskali średnią 6,0 w tym roku, są: Kamil Zbanyszek, Anna Staniszewska i Maciej Chilicki. Średnią 5,8 uzyskała Anna Kuffel. Najlepszych nominowano do różnych nagród. I tak: do nagrody pieniężnej Rady Miejskiej wytypowano: Kamila Zbanyszka, Piotra Szatybełko, Annę Neihs, Annę Kuffel i Łukasza Karaska. Wymogiem była średnia powyżej 5,4 ze świadectwa i z matury. Do nagrody rzeczowej Rady Miejskiej nominowano: Bożenę Miszewską, Karola Jurkiewicza i Michała Burdzyńskiego. 3 osoby wytypowano do nagrody starosty powiatu starogardzkiego: Kamila Zbanyszka, Annę Kuffel i Karola Jurkiewicza. Średnia z matury 6,0 i średnia ze świadectwa 5,73 (musi być co najmniej 5,5) zapewniły Kamilowi Zbanyszkowi nagrodę dla najlepszego maturzysty, ufundowaną przez Pomorskie Kuratorium Oświaty.

W tym roku maturzyści podnieśli bardzo wysoko poprzeczkę. Już w ubiegłym roku średnia z matur wynosiła ponad 4,4 i wydawało się, że to wynik trudny do przeskoczenia. Jednak z roku na rok jest coraz lepiej. Jaki wynik uzyskają przyszłoroczni maturzyści?

Iza Lemańczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz