środa, 11 czerwca 2003

Nastoletni jubilat

Starogardzka Spółdzielnia Rzemieślnicza Meblomet obchodziła w miniony piątek jubileusz 15-lecia istnienia firmy. Powstała w warunkach ręcznego sterowania gospodarką, jednak sprawnie zarządzana, przetrwała okres transformacji i ma się nieźle. Do udziału w uroczystości zaproszono szacownych gości, którzy prawie w komplecie stawili...się w ośrodku wypoczynkowym Gdańskiej Stoczni Remontowej w Stężycy. Dyrektor Ryszard Rogowski wyjaśnił, że rzemieślnicy zrzeszeni w spółdzielni mają sentyment do Kaszub, stąd takie a nie inne miejsce fety.

Najpierw zebrani wysłuchali historii spółdzielni, aby potem przeżyć radosne chwile w czasie dekoracji szczególnie zasłużonych rzemieślników.

Podczas uroczystej części spotkania wręczono wiele odznaczeń, odznak i medali. Złoty Krzyż Zasługi z rąk wicewojewody Katarzyny Gozdawy - Nocoń otrzymał dyrektor spółdzielni Ryszard Rogowski. Brązowe Krzyże Zasługi odebrali Jerzy Suchomski - prezes Rady Nadzorczej i Zbigniew Świadek - prezes jubilatki.

Andrzej Łaski, Zbigniew Świadek i Jerzy Suchomski zostali wyróżnieni złotymi Medalami im. Jana Kilińskiego za Zasługi dla Rzemiosła. Srebrne medale otrzymali: Iwona Trela-Lewicka, Piotr Guz, Ryszard Ossowski, Roman Grabiec i Janusz Gomuła. Honorową Odznakę Rzemiosła otrzymali następujący członkowie tej najmłodszej na Kociewiu spółdzielni rzemieślniczej: Elżbieta Kramer, Danuta Żynda, Zdzisław Gabriel, Mariusz Koc, Zdzisław Brzeskowski, Piotr Sperling, Edmund Górecki, Ryszard Wambier, Kazimierz Gierszewski, Roman Szyc, Jan Sperling. Odznakę Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego odebrali Piotr Sperling i Mariusz Koc.

Odznaczenia wręczali - prezes Gdańskiej Izby Rzemieślniczej Wiesław Szajda i dyrektor Włodzimierz Szordykowski.

Złotymi Odznakami Izby Rzemieślniczej - Rzemiosło za Zasługi, najwyższymi odznaczeniami tej organizacji, uhonorowani zostali prezydent Starogardu Stanisław Karbowski i przewodniczący Rady Miejskiej Stefan Milewski.

Odczytano listy gratulacyjne od starosty, który nie przybył i naczelnik Urzędu Skarbowego, która także była nieobecna.

Wicewojewoda powiedziała, że zna dobrze spółdzielnię, gdyż ma domek na Kociewiu w gminie Osieczna i czyniła już sprawunki bawiąc przejazdem w Starogardzie. Na pamiątkę spotkania wręczyła wizerunek gryfa pomorskiego.

Poseł na Sejm Edmund Stachowicz mówił, że 15 lat to wiek dojrzewania. Komplementował rzemieślników. Udowodnili swoją dojrzałość - mówił - umiejętnie konkurując na rynku z innymi podmiotami gospodarczymi. Na zakończenie życzył wszystkim rogu obfitości. Dyrektor Rogowski podziękował wszystkim za miłe słowa. Gdyby nie to - żartował - że dawno już jestem siwy, to z pewnością bym osiwiał otrzymując tyle sympatycznych słów i gestów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe grawertony. Po zakończeniu części oficjalnej zaproszono uczestników do zabawy. Było wspaniale. Tym bardziej, że oprawę muzyczną zapewniali Tadeusz Negowski i Marian Mokwa ze szkoły muzycznej. Redakcja "Kociewiaka" dołącza się do wszystkich serdeczności, życząc spółdzielcom wszystkiego najlepszego i oczywiście sobie, żeby zawsze ich było stać na reklamę w naszym tygodniku.

Tekst i foto: Jarosław Stanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz