niedziela, 10 lutego 2008

Muzeum w Tczewie zaprasza...

Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie oraz Biuro Gospodarcze
i Kulturalne Tajpej w Polsce serdecznie zapraszają na wystawę fotografii i drzeworytów tajwańskich.Na wystawie zostanie zaprezentowanych 26 fotografii oraz 20 drzeworytów. Dzięki zdjęciom będziemy mogli poznać i podziwiać tajwańską przyrodę. Z kolei drzeworyty zbliżą nas do fascynującej kultury wyspy. Na wystawie pokazane zostaną drzeworyty z ostatnich konkursów na drzeworyt noworoczny organizowanych na Tajwanie. Konkurs ma na celu podtrzymanie
i rozwój tradycji i sztuki ludowej. Drzeworyty związane są tematycznie z chińską kulturą. Tematyka drzeworytów jest różna. Przedstawiają one wyobrażenia najróżniejszych bóstw opiekuńczych i sceny rodzajowe, a także ilustracje ze znanych powieści i sztuk teatralnych, ludowych oper oraz bajek. Motywem przewodnim często są także chińskie znaki zodiaku takie jak: szczur, wół, tygrys, zając, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies i świnia. Innym tematem często prezentowanym na drzeworytach są ryby. W języku chińskim słowo ryba brzmi podobnie do słowa pomyślność, dobrobyt czy bogactwo.


Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 18 lutego 2008 r. godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz