poniedziałek, 4 lutego 2008

OSIECZNA. Okienko Pani Wójt - plany na 2008 r.

Gmina Osieczna. Wójt Barbara Tomczak: "Rok 2007 był zbyt spokojny"

Pierwszy odcinek turystycznej drogi przez Bory?

- Miniony rok był zbyt spokojny - zwierzyła się "Dziennikowi Bałtycki8emu" wójt gminy Osieczna Barbara Tomczak. I trudno się tym słowom dziwić, przecież pani Basia od kilku lat zaskakiwała nas pomysłami i ich skuteczną realizacją.
- Ale sukcesy były. Choćby stacje uzdatniania wody w Klaninach, Długiem i Zimnych Zdrojach. Tam, z powodu zbyt małego poboru wody, zaczęły się problemy. Woda zalegała w rurach i trzeba było płukać... Co w nowym roku? Zamierzamy wykończyć łącznik między nową halą sportową (budowano ją 5 lat, oddano do użytku 10.05.2006 r. - przyp. red.) a starą szkołą. W planie mamy budowę 8,5-kilometrowej drogi gminnej: Zimne Zdroje - Jastrzębie (przy granicy z gminą Czersk) - Osieczna. Obecnie gmina stara się o pozwolenie na budowę. Marzy nam się, żeby droga została oddana do użytku do 2009 r. Koszt? 6,7 mln zł. Nasz budżet wynosi - 6,6 mln zł. Ale naszymi partnerami będą Nadleśnictwo Lubichowo i Starostwo. Projekt już jest. Droga ta przechodzi przez Lasy Państwowe, dlatego partnerem jest Nadleśnictwo. LP też będą ją wykorzystywać. Ta droga będzie jednocześnie pierwszym odcinkiem trasy przez Bory Tucholski, łączącej autostradę A-1 z "berlinką".
Pani Basia, jakby jej było mało miejsc sportowo-rekreacyjnych w gminie, poważnie myśli o budowie drugiej sali sportowej - w Szlachcie. Z rozbudowanym zapleczem, żeby mogły tam nocować 20-osobowe grupy.
- W Szlachcie brakuje tej sali. Cała reszta - kompleks sportowo-rekreacyjny, najdłuższa ławka w świecie (czy jeszcze?), scena - już jest.
Widać z tego, że w powiecie bardzo chcą mieć sportowe sale lub wećz hale. Budują lub chcą budować w Kopytkowie, Pączewie, Bobowie, Zblewie, Bytoni, Lubichowie, Kaliskach i Szlachcie. Sporo sal już jest. A jak z wykorzystaniem?
- Nasza hala w Osiecznej jest ciągle obłożona. Są tam rozgrywane rozmaite turnieje.
Sama pani Basia oczywiście również chodzi na zajęcia. Typowo rekreacyjne dla kobiet - jak mówi. Szkoda, że nie trenuje pływania. Przy jej energii być może mielibyśmy pierwszy w powiecie nowoczesny basen odkryty w III RP (w PRL-u zbudowano w Czarnej Wodzie i Starogardzie - w Starogardzie w III RP go zasypano).
Tadeusz Majewski

Za piątkowym wydaniem Dziennika Bałtyckiego


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz