piątek, 29 lutego 2008

Smętowo. Nowy klub sportowy – nowe nadzieje!

Niektórzy mieli okazję usłyszeć od koleżanki lub znajomego. Niektórzy zobaczyli w prasie obszerną zapowiedź. A inni mający dostęp do internetu ogłoszenie przeczytali na stronie portalu kociewiacy.pl. O czym mowa? O nowym klubie sportowym z ciekawą nazwą: Lekkoatletyczny Ludowy Klub Sportowy Ziemi Kociewskiej w Smętowie Granicznym.

Spotkanie powołujące Klub do życia odbyło się 15 lutego w sali GOKSiR. Przyszło kilku zainteresowanych, którym nie jest obojętna "sportowa" przyszłość Gminy, za co serdecznie dziękujemy. Na zebraniu wybrano władze Klubu. Jako inicjator spotkania i pomysłodawca, zaproponowano moją kandydaturę na Prezesa Klubu - oczywiście się zgodziłem.

Podczas spotkania jasno i przejrzyście wyjaśniłem skąd taki pomysł, w jaki sposób Klub będzie funkcjonował oraz jakie są jego plany na przyszłość.
Chyba wszyscy zgodnie uważają, że aktualnie oferta zajęć pozaszkolnych na terenie Gminy z zakresu kultury fizycznej jest znikoma lub w ogóle nie istnieje. Wszyscy są też zgodni, że trzeba zainteresować czymś dzieci i młodzież - najlepiej sportem. Bo przecież sport kompensuje najwięcej negatywnych wpływów środowiskowych i patologi w naszym społeczeństwie. Ale też wszyscy tylko narzekają, jak to jest źle.

Nie przechodźmy obojętnie wobec takich akcji. Jeśli chcemy wspólnie wypracować właściwą ścieżkę postępowania młodzieży to najpierw sami (my dorośli) ją stwórzmy. Sport tak! - jest najlepszym lekarstwem na kłopoty wychowawcze. Jeśli więc Tobie rodzicu zależy na tym by dziecko nie siedziało przed komputerem, nie szwendało się tu i ówdzie, to zachęć go do czynnego uczestnictwa. A Ty sam go wspieraj, bo wsparcie bliskich to już coś! Połowa sukcesu. A może i Twoje dziecko niedługo stanie na podium, tym najwyższym, i wtedy część jego sukcesu to będzie Twoja zasługa?

O Klubie:
LLKS Ziemi Kociewskiej Smętowo Graniczne jest stowarzyszeniem kultury fizycznej nie prowadzącym działalności gospodarczej wpisanym do rejestru stowarzyszeń pod nr 41 w starostwie powiatowym.
Głównym celem Klubu jest (ze statutu):

1. Rozwój i popularyzacja lekkiej atletyki oraz różnorodnych form aktywności fizycznej.
2. Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, osób dorosłych oraz osób niepełnosprawnych z terenu ziemi kociewskiej, a w szczególności terenów wiejskich.
Jednak Klub nie skupi się wyłącznie na szkoleniu młodych lekkoatletów. W statucie ma również zapisy dotyczące szeroko rozumianej kultury fizycznej obejmującej: sport, rekreację i rehabilitację ruchową oraz turystykę. Jest otwarty na wszelkie propozycje współpracy z innymi organizacjami i podmiotami oraz osobami fizycznymi.

Powszechnie wiadomo, że przez sport można znakomicie promować swój region i okolicę. Mieszkanka Smętowa- Dominika Główczewska w niezwykły sposób zdobywa Europę, a w perspektywie i świat przed nią stoi otworem. Jej osiągnięcia świadczą o tym , jaki potencjał drzemie w tutejszej młodzieży. Wszystko zależy od zaangażowania. Klub będzie się rozrastał, będziemy dążyć do tego by stał się wizytówką Smętowa i całej Gminy. Nasi sportowcy dojdą naprawdę daleko. Tylko musimy w to uwierzyć i stworzyć ku temu warunki. Dlatego zapraszam wszystkich mieszkańców, rodziców, włodarzy, potencjalnych sponsorów na spotkanie naborowe do GRUPY LEKKOATLETYCZNEJ, spotkanie z udziałem dzieci i młodzieży od lat 10 w sali GOKSiR w dniu 13 marca o godz. 15.00.

Karol Nowakowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz