środa, 10 września 2014

Z POLICJI. Włamywacze odpowiedzą, Dwukrotnie przekroczył prędkość

Z WCZORAJ

STAROGARD GDAŃSKI - ODPOWIEDZĄ ZA WŁAMANIA I KRADZIEŻE

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o włamania i kradzieże. Mieszkańcy powiatu starogardzkiego zostali zatrzymani przez mundurowych podczas kontroli drogowej. W samochodzie, którym poruszali się sprawcy policjanci znaleźli narkotyki oraz narzędzia i przedmioty pochodzące z przestępstwa.
Pod koniec ubiegłego tygodnia śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty w sprawie włamań, kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Usłyszało je dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego, którzy wpadli w ręce miejscowych kryminalnych. Sprawcy zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej.

Interweniujący policjanci zauważyli, że pasażer kontrolowanego volkswagena próbuje ukryć coś pod siedzeniem. Jak się okazało, było to pudełko, wewnątrz którego funkcjonariusze znaleźli zawiniątka z białym proszkiem. Po badaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina.

Ponadto w pojeździe znajdowały się liczne przedmioty oraz elektronarzędzia. Jak ustalili śledczy, część z nich pochodziła z kradzieży i włamań, do jakich doszło pod koniec wakacji br. na terenie powiatu starogardzkiego. Podejrzewane o popełnienie tych przestępstw osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli również zatrzymane do kontroli drogowej auto.

Na podstawie zabranego materiału dowodowego kierowca volkswagena oraz jego pasażer usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego, gdzie skradziono elektronarzędzia oraz przedmioty o łącznej wartości ponad 1700 zł.
Ponadto zatrzymany 21 i 28-latek odpowiedzą również za kradzież roweru, nawigacji oraz skrzynki narzędziowej z samochodu zaparkowanego na terenie jednego z ośrodków wczasowych.

Dodatkowo 21-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego odpowie również za posiadanie środków odurzających oraz kradzież osobowego volkswagena, do której doszło w lipcu br.
Policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. Wróciły one już do swoich właścicieli. Obecnie śledczy sprawdzają, czy zatrzymane osoby w przeszłości nie popełniały podobnych przestępstw.

STAROGARD GDAŃSKI - NIETRZEŹWY KIEROWCA PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali 37-latka, który kierował osobowym daewoo pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec powiatu malborskiego wpadł w ręce funkcjonariuszy po tym, jak znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca stracił już swoje prawo jazdy. W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w miejscowości Borzechowo. Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego daewoo, którego kierowca dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość.

Podczas rozmowy z 37-letnim mieszkańcem powiatu malborskiego funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu możliwość kontynuowania dalszej jazdy.

Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy, a w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Ponadto kierowca daewoo zostanie ukarany mandatem oraz otrzyma 8 punktów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości o 42 km/h.STAROGARD GDAŃSKI - ZATRZYMANO POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali poszukiwanego listem gończym 31-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piasecznie w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione oszustwo.

Najbliższe pół roku spędzi w areszcie 31-latek, którego zatrzymali kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym w celu odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej przez Sąd Rejonowy w Piasecznie za wcześniej popełnione oszustwo. Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia.

Policjanci, którzy na co dzień zajmują ustalaniem miejsca pobytu osób zaginionych oraz zatrzymywaniem osób poszukiwanych od pewnego czasu obserwowali adres, pod którym miał przebywać poszukiwany listem gończym starogardzianin. Z ich ustaleń wynikało, że ścigany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna przebywa obecnie na terenie Starogardu Gdańskiego.

Podczas prowadzonych w tej sprawie czynności kryminalni zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi poszukiwanego. Mężczyzna został wylegitymowany, a po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że jest poszukiwany listem gończym.

31-latek został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej komendy, skąd po sporządzeniu dokumentacji policjanci przekonwojowali go do aresztu śledczego.


Z PRZEDWCZORAJ

STAROGARD GDAŃSKI - NIETRZEŹWY KIEROWCA OKAZAŁ FAŁSZYWE PRAWO JAZDY

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena, który legitymował się fałszywym prawem jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu i dziś usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci, którzy patrolowali ulicę Mickiewicza w Starogardzie Gdańskim zauważyli osobowego volkswagena na malborskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy z kierowcą okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. W czasie kontroli dokumentów policjanci zwrócili szczególną uwagę na okazane prawo jazdy, które tylko na pierwszy rzut oka przypominało dokument uprawniający do kierowania pojazdem. Funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowe dane w rubryce z numerem dokumentu oraz niezgodne informacje dotyczące organu, który wystawił prawo jazdy. Mężczyzna tłumaczył, że okazany dokument zakupił na jednym z portali aukcyjnych.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że legitymowany kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mieszkaniec powiatu tczewskiego został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. 23-latek zostanie dzisiaj przesłuchany. Mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz posługiwania się dokumentem poświadczającym nieprawdę. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.


st. asp. Marcin Kunka

Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz