czwartek, 26 kwietnia 2007

ZBLEWO. O TYTUŁ MISTRZA RECYTACJI

W Zespole Szkół Publicznych w Zblewie wiosna stała się pretekstem do zorganizowania spotkania z poezją. 20 kwietnia odbyła się VII edycja konkursu recytatorskiego dla klas 0 - III "O TYTUŁ MISTRZA RECYTACJI".

Co roku organizatorzy konkursu przybliżają uczniom twórczość jednego z wybranych poetów polskich, którego utwory młodzi recytatorzy dzielnie prezentują na scenie. W tym roku uczniowie klas nauczania zintegrowanego i oddziałów przedszkolnych ze zblewskiej szkoły recytowali utwory poetyckie poświęcone tematyce przyrodniczej. Temat trafny, bo dzień 22 kwietnia obchodzony jest jako Święto Ziemi.

Po wstępnych eliminacjach we wszystkich oddziałach do konkursu zakwalifikowało się 16 uczniów. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu następujących miejsc:
1/ w grupie uczniów kl. 0 - II pierwsze miejsce zajął Sebastian Grzenkowicz, drugie - Dorota Dolna, trzecie - Weronika Kamysz;
2/ w grupie kl. II - III pierwsze miejsce zajęła Lidia Dolna, drugie - Angelika Boruch, trzecie - Marta Kośnik.
Mistrzem Recytacji została ponownie Klaudia Swalińska - uczennica klasy III.

Wśród recytowanych utworów znalazły się wiersze znane z poprzednich edycji oraz takie, które licznie zgromadzona publiczność usłyszała po raz pierwszy. Szczególną uwagę słuchacze zwrócili na wiersz Alicji Patey -Grabowskiej "Przygoda Kropelki", który stał się motywem do scenografii tegorocznego konkursu.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Uzyskali również szansę zaprezentowania swoich umiejętności na konkursach wyższego szczebla.

Nauczyciele - korespondenci ZSP w Zblewie
Oprac. T.M.


Wiktoria Różańska podczas recytacji


Mistrz Recytacji


Uczestnicy konkursu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz