piątek, 7 grudnia 2007

Andrzejki w Mirotkach

Andrzejkowy Turniej Klas w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirotkach
Dnia 30 listopada br. w PSP w Mirotkach odbyła się coroczna impreza - Andrzejkowy Turniej Klas. Imprezę zapoczątkowała 24 lat temu nauczycielka Wiesława Kajut. Turniej cieszył się od razu dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i absolwentów. W imprezie nie tyle chodzi o współzawodnictwo, co o integrację klasy i odkrywanie talentów.
Na miesiąc przed imprezą klasy zostają powiadomione przez nauczyciela - organizatora ( obecnie od kilkunastu lat Panią Mariolę Wiklent) o czekających ich konkurencjach. Zwyczajowo poszczególne klasy przygotowują się do zaprezentowania: ciekawego stroju, skeczu, reklamy, sceny z filmu, tańca i piosenki o szkole. Klasy przygotowują swoje programy samodzielnie.
Organizatorka ma co roku problem z doborem komisji oceniającej artystyczne zmagania klasowe, jako, że w jej skład nie mogą wchodzić wychowawcy. W tym roku szanowne jury w składzie: Elżbieta Kawczyńska, Aleksandra Żelska, Alicja Gdaniec i Piotr Kawczyński - przewodniczący komisji, znowu miało niemało kłopotu z oceną popisów klasowych. Poziom był wyrównany, co świadczy o dobrym przygotowaniu się klasy najmłodszej. W Mirotkach od 7 lat są tylko trzy klasy, dlatego gośćmi honorowymi są corocznie uczniowie klasy trzeciej z Barłożna, którzy z ogromnym skupieniem obserwują swoich starszych kolegów, aby za rok móc zaprezentować się z najlepszej strony.
Tegoroczny poziom był bardzo wyrównany. Zwyciężyli najstarsi wyprzedzając klasę V i IV tylko trzema punktami. Nagrody w Andrzejkowym Turnieju Klas funduje corocznie Spółdzielnia Uczniowska "Przyjaźń", której opiekunką jest właśnie Pani Mariola Wiklent. Uczniowie mogli po zawodach uzupełnić stracone kalorie, bo otrzymali prawdziwe worki obfitości!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz