czwartek, 13 grudnia 2007

Mikołajkowe spotkania w Zblewie

Mikołajkowe spotkanie muzyczne z Izabellą Klebańską


Gminna Biblioteka Publiczna w Zblewie po raz kolejny zorganizowała spotkanie autorskie z cyklu "Literatura dla malucha". W spotkaniu wzięło udział około 60 dzieci z przedszkola i kl "O" z Szkoły Podstawowej w Zblewie. Gościem spotkania była Izabella Klebańska - autorka scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak "Tut turu" i "Miganki" czy "Piosenkarnia", emitowanych przez Program 1 TVP. Autorka współpracowała również z programami: "5,10,15" i "Domowe przedszkole".
Poza twórczością telewizyjną, na koncie Izabelli Klebańskiej znajdują się teksty piosenek dla dzieci, stworzone na potrzeby programów telewizyjnych i radiowych. Część z nich ukazała się na kasetach audio: "Kocham rap", "Nogi Angeli" i "Śpiewaj".
Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetką Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. "Rowerek" w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi.
Izabella Klebańska popularyzowała muzykę wśród najmłodszych w niezwykle dowcipny i przystępny sposób. Dzieci brały czynny udział, miały okazje śpiewać, tańczyć i pokazywać nutki w dowcipny sposób. Najmłodsi czytelnicy otrzymali zakładki książkowe ukazujące z jednej strony twórczość autorki, z drugiej strony informacje dotyczące spotkania i dane biblioteki, na których po spotkaniu można było otrzymać autograf z rysunkiem.
Spotkanie wszystkim bardzo się podobało, dzieci nagrodziły poetkę wielkimi brawami oraz pięknym bukietem kwiatów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz