czwartek, 14 października 2010

"Jesienne cudaki" z przedszkola w Pinczynie

Nadeszła jesień i w związku z tym, aby tradycji stało się za dość w Publicznym Przedszkolu w Pinczynie, panie wychowawczynie (M. Loroch, W. Grobelna, A Wiśniewska, R. Jodko) zorganizowały 28 września rodzinny konkurs artystyczno-plastyczny pod hasłem "Jesienny cudaczek z wykorzystaniem warzyw i owoców".Chociaż konkurs o tej tematyce wpisany jest już od kilku lat w harmonogram działalności przedszkola i mogłoby się wydawać, że nie można już stworzyć nic nowego z warzyw i owoców, to jednak wyobraźnia naszych wychowanków i ich rodziców jest nieograniczona. I dlatego również w tym roku mogliśmy podziwiać wspaniałe i oryginalne prace.

Komisja, w skład której wchodziły p. dyrektor Iwona Loroch, p. wicedyrektor Alicja Przybylska, p. Gabriela Miksza, p. Natalia Nadolska miała nie lada problem z wytypowaniem pierwszych trzech miejsc w trzech grupach wiekowych. Kiedy decyzje już zapadły, pani dyrektor wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami w postaci książeczek z bajkami. Zaproszono najpierw najstarszą grupę, czyli sześciolatki w tej grupie laureatami zostali: I miejsce Kacper Moller , swojemu "cudakowi" nadał imię "Ślimak", II miejsce Karina Kluck i jej "Królowa Jarzyn", III miejsce Klaudia Wilczewska - "Mysia - Pysia". W grupie pięciolatków I miejsce zajął Adaś Lewandowski

i jego "Jarzynowy Gremlin", II miejsce zajęła Nikola Sobisz i jej "Jeż", III miejsce przypadło Irkowi Grzegorzewskiemu - "Jarzynowy Cudak". W najmłodszej grupie trzy i czterolatków laureatami zostali: I miejsce Ewa Jędrzejewska i jej "Jarzynowa Arka", II miejsce Bartek Szachta i jego groźny "Wilk", zaś trzecie miejsce zajęła Matylda Grobelna i jej "Słoń". Pozostali uczestnicy konkursu również z rąk pani dyrektor otrzymali wyróżnienia

i kolorowanki. Kiedy nagrody zostały wręczone, gratulacje odebrane, prace i ich wykonawcy nagrodzone oklaskami - nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Prace można było podziwiać w świetlicy przedszkolnej, z czego skorzystali uczniowie nauczania zintegrowanego, którzy odwiedzili przedszkole ze swoimi wychowawcami. Dzieci wspominały czas, kiedy to one ze swoimi rodzicami przygotowywały "cudaki" na konkurs. W miejscu tworzenia dzieła panował bałagan - wszędzie owoce i warzywa - ale przede wszystkim wszyscy dobrze się bawili i razem spędzali czas.

Dobrej zabawy i jak najwięcej wspólnie spędzonego czasu - rodziców z dziećmi życzymy przyszłym uczestnikom konkursu, a wszystkim tego rocznym jeszcze raz gratulujemy pomysłów i cierpliwości.

Wioleta Grobelna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz