niedziela, 3 października 2010

Pinczyn. Uroczyste pasowanie i otwarcie placu zabaw

W czwartek 23 września uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Pinczynie mieli swój wielki dzień - zostali włączeni do grona uczniów poprzez uroczyste pasowanie. Ale to nie był jedyny powód do świętowania. Tego samego dnia został również otwarty plac zabaw, który powstał w ramach programu "Radosna Szkoła" przy ogromnym zaangażowaniu władz gminy Zblewo.

W tym szczególnym dniu mieliśmy przyjemność gościć panią wizytator Kuratorium Oświaty Beatę Andrzejewską, wójta Gminy Zblewo pana Krzysztofa Trawickiego, przewodniczącego Rady Gminy Zblewo pana Janusza Trochę, proboszcza parafii Pinczyn księdza Mieczysława Bizonia, panią kierownik ZEAPOW w Zblewie Annę Płoszyńską oraz dyrektorów szkół gminy Zblewo. Nie zabrakło oczywiście rodziców naszych pierwszoklasistów.

Uczniowie w pełnej gali z kolorowymi biretami na głowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły, a następnie zostali przez panią dyrektor Iwonę Loroch pasowani na uczniów. Kiedy już wszyscy zostali uczniami i otrzymali pamiątkowe dyplomy zostali powitani przez starszych uczniów, którzy wręczyli im specjalny akt nadający im szereg praw. Następnie pierwszaki miały okazję, by popisać się znajomością wierszyków i piosenek. Nowi uczniowie egzamin zdali rewelacyjnie, a recytowali tak pięknie i odważnie, że w oczach niejednego rodzica pojawiły się łzy szczęścia i wzruszenia.

Po wystąpieniu pierwszaków przyszła kolej na nieco starszych uczniów z klas II i III, którzy zaprezentowali wspaniałe pokazy akrobatyczne przygotowane przez nauczyciela w-f Mirosława Urbana oraz taniec chearlederek z pomponami, który przygotowała pani Beata Trygalska.

Kolejnym punktem programu było wyjście wszystkich uczestników uroczystości na teren placu zabaw. Podczas uroczystego otwarcia uczniowie wypuścili z rąk kolorowe baloniki, które poszybowały wysoko w niebo. Ten widok zachwycił nie tylko najmłodszych uczestników tego wydarzenia. Ale to nie był koniec niespodzianek. Pani kierownik ZEAPOW Anna Płoszyńska przekazała pierwszakom na pamiątkę tego wydarzenia ogromnego pluszowego misia, a pan Wójt podarował cukierki.

Czym byłoby otwarcie placu zabaw bez jego wypróbowania? Nie zabrakło więc i pierwszych zjazdów ze ślizgawki.

Rodzice pierwszoklasistów zadbali o to, by plac był jeszcze piękniejszy i obsadzili go dookoła pięknymi tujami w ilości odpowiadającej liczbie dzieci. Dwa symboliczne drzewka zostały posadzone na koniec uroczystości przez wychowawców i gospodarzy klas pierwszych.

Na koniec uczniowie wraz ze swoimi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi udali się do szkoły na słodki poczęstunek przygotowany przez niezastąpione mamy. Tam czekała na dzieci kolejna niespodzianka - kolorowe rożki pełne słodyczy.

Ten wyjątkowy dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci pinczyńskich pierwszoklasistów.

Bożena Nadolska, Beata Galikowska

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz