piątek, 8 października 2010

Starogard. Kuźnia zaczyna nowy sezon

Kuźnia otwiera już po raz kolejny sezon teatralny. Po warsztatach letnich, które odbyły się w lipcu w Zelgoszczy oraz letnim odpoczynku, kuźniacy zaczynają podwójnym wejściem.
Miniony rok przyniósł kuźniakom sporo sukcesów, dlatego otwarcie sezonu odbywać się będzie pod hasłem "Super gala".


Będzie można posłuchać utworów, które były nagradzane na konkursach i festiwalach. Jak zwykle będzie dużo śpiewania, ale nie tylko. Jeden z członków zespołu wydał swój drugi tomik poezji i będą prezentowane też te utwory . Wystąpią również zaproszeni goście, laureaci innych konkursów teatralnych, którzy być może przystąpią do zespołu. A towarzyszyć będzie zespół pod żartobliwie brzmiącą nazwą "Orkiestra Teatru Kuźnia Bracka". Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy piątek 8.10. o godz.19 w Starogardzkim Centrum Kultury. Wstęp bez biletów.

Drugie i do tego ważniejsze, jak można sądzić z celu jego organizacji. Koncert charytatywny pt. "Obudź w sobie anioła". Do koncertu zaprosiliśmy elitę lokalnej muzyki: Pro Simfonice, Familię HP, Yanioły, Wściekłe psy, Sekaku. Zabraknie tylko grupy Jordan (bardzo chcieli, ale względy losowe przeszkodziły w udziale). Wydarzeniem powinna być także aukcja dzieł sztuki. Swoje prace zadeklarowali ofiarować Józek Olszynka, Adam Haras, Michał Majewski , świetlica Caritas z Łapiszewa. Prawdopodobnie dołączą inni artyści. W programie będzie nietypowy catering - przygotowane dania domowej roboty oraz przez Caritas z Łapiszewa. To wszystko dla Romka. Postanowiliśmy włączyć się do akcji pomocy, gdy Krystyna Sykut zaangażowana w organizowanie pomocy Romkowi wręczyła nam ulotkę tej treści

"Zwracamy się do państwa o pomoc finansową dla naszego syna Romka, który od 18 roku życia choruje na stwardnienie rozsiane. W ostatnich 3 latach jego stan zdrowia się pogorszył tak bardzo, że leży w łóżku i nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji. Wymaga całodobowej opieki pielęgnacyjnej, rehabilitacyjnej i farmakologicznej. Jedyna nadzieja na poprawę stanu jego zdrowia jest nowatorski zabieg - operacja w katowickim ośrodku, a później rehabilitacja. Jesteśmy z mężem po zawale. Sytuacja, w której się znaleźliśmy, zmusiły nas do wystąpienia z prośbą o pomoc. Każda nawet najmniejsza kwota będzie cennym darem. Z nadzieją na zrozumienie i pomoc podaję numer konta: Fundacja Przyjaciół Dzieci ARIADNA ; 04-244 Warszawa, ul. Łąkowa 1 ; PEKAO S.A. X o/Warszawa ; nr konta - 34 1240 1095 1111 0000 0337 0135 ; tytuł wpłaty - rehabilitacja 134. Fundacja ARIADNA posiada status organizacji pożytku publicznego. KRS 00001138723."

Po przeczytaniu postanowiliśmy pomóc w sposób nam możliwy. Zapraszamy w niedzielę w godzinach od 16 do 19 do Centrum Kultury.
Zapraszamy wszystkich wrażliwych i marzycieli, pragnących bawić się pracując, pragnących odkrywać niewidzialne, zarówno chcących grać, jak informatyków lub z innymi umiejętnościami, również tych, którzy wcześniej zgłaszali taki akces, a z przyczyn technicznych nie otrzymali odpowiedzi. Przez cały październik będziemy czekali w każdy poniedziałek o godz.15.30 lub po którymkolwiek naszym programie.
Idąc na nasze programy przypominamy, że warto rezerwować miejsca, zdarzało się że ich brakowało, a pierwszeństwo mają rezerwacje.
Rezerwacje i wszelkie informacje:
e-mail: teatrkuzniabracka@tlen.pl
tel. 507-826-210


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz