niedziela, 3 października 2010

LLKS Smętowo Graniczne. Medale i spotkanie z Mistrzem w Starogardzie!

Po raz kolejny zespół LLKS Smętowo Graniczne potwierdził, że jest w czołówce klubów lekkoatletycznych na Pomorzu i niewątpliwie jednym z lepszych na Kociewiu, jeśli chodzi o biegi młodzieżowe. Podczas 19. Biegu Kociewskiego z Polpharmą zorganizowanego przez starogardzki OSiR w pierwszą sobotę października, młodzi biegacze stawali aż 10 razy na podium, tym samym poprawiając swoje wyniki z lat poprzednich.


Bieg Kociewski jest jedną z przyjemniejszych imprez sportowych, w której zawsze chętnie bierzemy udział. Dodatkowych emocji przysporzył naszym zawodnikom osobisty udział gościa honorowego, którym był Marcin Lewandowski, aktualny Mistrz Europy w biegu na 800m, olimpijczyk z Pekinu i zarazem rekordzista Polski w kat. juniorskich i młodzieżowych. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym podczas podsumowania sezonu oraz balu charytatywnego "Królowej Sportu" przekazaliśmy pocztówki z wizerunkiem Marcina. W sobotnie popołudnie najlepszy polski średniodystansowiec złożył na nich autografy, które są wspaniałą pamiątką
z imprezy.

W związku z remontem stadionu OSiR zmieniono trasy na dłuższe, które z wieloma lekkimi podbiegami dawały się we znaki wszystkim startującym. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym LLKS-u, który doskonale spisali się na starogardzkich ulicach. Pierwsze zwycięstwo osiągnął Dawid Jedwabnik wygrywając kategorię szkół podstawowych. Jego rówieśniczka, Natalia Noga ze szkoły w Kopytkowie, w swojej grupie wiekowej kl. V-VI stanęła na trzecim stopniu podium.

Najciekawszymi biegami bez wątpienia były występy gimnazjalistów, którzy pokazali piękną walkę na trasie do ostatnich metrów. O zwycięstwo u dziewcząt walczyła Kinga Mollus, która na finiszu minimalnie uległa utytułowanej Julii Gajdus ze Skórcza. Na czwartej pozycji wbiegła Daria Kufta, a tuż za nią, stawkę nagradzanych szóstek na podium zamknęła Dagmara Openkowska przed Anna Czapiewską z Lubichowa.

W biegu chłopców powtórzył się niemalże ten sam scenariusz z biegu dziewcząt. Zaciętą walkę na finiszu stoczyli Filip Siuda, Wojciech Braun i Patryk Sarosiek
z klubu LIDER Malbork, który w ostatnich Mistrzostwach Polski Młodzików zajął IV m-ce
w biegu na 600m. I właśnie on zachował na końcowych metrach najwięcej sił zwyciężając bieg. Ostatecznie Filip i Wojtek zajęli II i III lokatę. Na kolejnych miejscach znaleźli się Dawid Went - IV m-ce i Tomasz Kotowski - V m-ce.

Jako ostatnia swój wyścig miała Dominika Kazubowska, debiutująca w biegu młodzieżowym na dystansie 4,2km. Mimo dokuczliwego bólu mięśnia oddechowego podczas biegu, udało się Dominice wywalczyć II m-ce, za Moniką Czapiewską z klubu UKS Olimpijczyk Skorzewo.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Smętowie Granicznym za co dziękujemy Wójtowi Gminy p. Zofii Kirszenstein.

Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy kolejnych sukcesów.

A wkrótce w Smętowie będzie wielkie biegowe święto. Już po raz piąty zostanie rozegrany Wojewódzki Bieg Niepodległościowy, na który serdecznie zapraszamy 10 listopada od godz. 10.00. więcej informacji wkrótce na portalu Kociewiacy.pl oraz www.goksirsmetowo.pl.


Szczegółowe wyniki można ujrzeć na stronie organizatora: www.osir.com.pl.

Wyniki zawodników LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo na biegu Kociewskim:


GIMINAZJUM CHŁOPCY

rocznik

miejsce

Filip Siuda

1995

2

Wojciech Braun

1995

3

Dawid Went

1995

4

Tomasz Kotowski

1995

5

Michał Grotha

1995

9

SZKOŁA PODSTAWOWA

CHŁOPCY kl. V-VI

rocznik

miejsce

Dawid Jedwabnik

1998

1

GIMNAZJUM DZIEWCZĘTA

rocznik

miejsce

Kinga Mollus

1995

2

Daria Kufta

1996

4

Dagmara Openkowska

1997

6

SZKOŁA PODSTAWOWA DZIEWCZĘTA kl. V-VINatalia Noga

1998

3

BIEG MŁODZIEŻOWY - 4,2 km (16-19 lat)Dominika Kazubowska

1994

2


ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz