sobota, 16 października 2010

Smętowo rozpędzone jak lokomotywa

Sezon lekkoatletyczny dobiega końca. Ostatnie starty to biegi uliczne i przełajowe, których corocznie w Polsce przybywa. Smętowscy sportowcy przed zasłużonym wypoczynkiem przysparzają jak zwykle sporo emocji, zbierając grad medali z każdej biegowej imprezy niczym rozpędzona lokomotywa.Tak było w minioną sobotę, 9 października podczas XVI Kościerskich biegów ulicznych, gdzie czołowi zawodnicy LLKS Smętowo przywieźli z kaszubskiego miasta aż 8 medali! Zwycięstwa odnieśli Kinga Mollus i Wojciech Braun. Srebro wywalczyli Tomasz Kotowski, Daria Kufta, Dagmara Openkowska, Dawid Jedwabnik i Natalia Noga. Natomiast z medalem brązowym do domu wrócił Filip Siuda. Z drugiego miejsca może się cieszyć także Dominika Nowakowska, która w biegu głównym na 3 km stoczyła walkę na finiszu z Angeliką Cichocką, ostatecznie ustępując utytułowanej reprezentantce kraju w biegach średnich.

Podobnie było 6 października w Skórczu podczas mistrzostw powiatu starogardzkiego w indywidualnych biegach przełajowych. Biegacze ze Smętowa reprezentując swoje szkoły wywalczyli pięć medali i łącznie siedem awansów na finał wojewódzki, który odbędzie się w Człuchowie w kwietniu przyszłego roku. Medale zdobyli:

Przedostatnim akcentem rywalizacji szkolnej są natomiast sztafetowe biegi przełajowe. Podczas Mistrzostw Powiatu (Skórcz, 11.10) zdecydowanym faworytem byli gimnazjaliści z Zespołu Kształcenia i Wychowania. W dziesięcioosobowym składzie wystartowało aż ośmiu naszych zawodników. Z olbrzymią przewagą nad drugą reprezentacją wbiegł na metę Tomasz Kotowski, pieczętując w ten sposób awans smętowskich uczniów na finał Wojewódzki, który odbędzie się 23 października w Garczynie.

Niespodzianką były brązowy medal gimnazjalistek, które podczas kolejnych zmian zjawiały się na mecie, to na 6 miejscu, to na 4 czy na 3. Ostatecznie świetna pogoń za dwiema zawodniczkami z Lubichowa i Kalisk, Kingi Mollus, dała medal dziewczętom z smętowskiego gimnazjum.

Gratulujemy obu drużynom i opiekunom p. Monice Apostołowicz i p. Edmundowi Chyła, nauczycielom wychowania fizycznego ZKiW w Smętowie.

- Niedługo przyjdzie czas na podsumowania tego, co udało się dokonać w tym roku.
Z pewnością jest czym się pochwalić. Tradycyjnie spotkanie takie odbędzie się przed Bożym Narodzeniem. Wtedy to nagrodzimy najlepszych, rozdamy nagrody i podziękujemy naszym sponsorom, nie jest ich wielu, więc tym bardziej należy docenić wsparcie jakie otrzymujemy. W tym miejscu chciałbym zaprosić Państwa na II Bal Charytatywny Królowej Sportu, który odbędzie się w pięknej sali GOKSiR w dniu 6 listopada o godz. 20.00. Zagra kapela PLAY ze Skórcza, a podniebienia gości rozpieszczą smaczne dania. Oczywiście całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie rozwijających się młodych sportowców ze Smętowa. Osoby zainteresowane uczestnictwem w zabawie prosimy o kontakt pod nr telefonu 512-339-315 - przekazuje i zaprasza Karol Nowakowski, trener i menedżer LLKS Smętowo.

LLKS Smętowo


ZDJĘCIA

Daria Kufta i Kinga Mollus zmierzające do mety jako liderki w biegu dziewcząt z gimnazjum.

Dominika Nowakowska na podium ustąpiła tylko tegorocznej multimedalistce Mistrzostw Polski w biegach średnich Andżelice Cichockiej z Borzytuchomia.

Grupa LLKS Smętowo po zawodach z nagrodami.

W biegu chłopców z gimnazjum całe podium dla Smętowa - to widzieliśmy już nie raz!.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz