niedziela, 3 października 2010

LLKS Smętowo Gr. Nowe rekordy na krajowej arenie

Aż pięciu reprezentantów klubu LLKS Smętowo wzięło udział w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbył się 25-26 września w Toruniu. Sam udział w imprezie był największym osiągnięciem dla startujących, młodych lekkoatletów ze Smętowa.


Pojechaliśmy po nowe rekordy życiowe i doświadczenie. I to z pewnością udało się podopiecznym LLKS-u, który przywieźli dwa miejsca w ścisłej krajowej dziesiątce najlepszych młodzików.

Podczas pierwszego dnia odbył się bieg na 2000m, w którym wystartował nasz zawodnik. Zwycięzca mocno obsadzonej serii pierwszej przybiegł z czasem 5:49,76. W drugiej serii wystartował Dawid Went, który w nieco słabszej obsadzie zajął świetne III m-ce z nowym rekordem życiowym 6:05,82, co dało mu X m-ce w klasyfikacji generalnej. Bieg ten rozegrany
w wolniejszym tempie niż przypuszczaliśmy świadczy o sporych rezerwach naszego zawodnika, który drugi kilometr pokonał w czasie ok. 2:57!

Podczas niedzielnych startów do rywalizacji przystąpiły dziewczęta Kinga Mollus i Daria Kufta, które osiągnęły kolejno 3:12,70 i 3:20,97, nieco poniżej swoich możliwości.

Bardzo dobrze pobiegli jednak chłopcy także na dystansie 1km, którzy wrócili z Torunia z nowymi rekordami życiowymi. Wojciech Braun poprawiając życiówkę do poziomu 2:44,78 zajął ostatecznie najwyższą lokatę ze startującej piątki - IX m-ce. Trzynastą lokatę do naszych sukcesów dołożył także Filip Siuda z wynikiem 2:47,12. Warto dodać, że nasi biegacze pokonali swoich kolegów
z bieżni z Mistrzostw Makroregionu, którzy 2 tygodnie wcześniej zdobyli medale.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować za umożliwienie startu Zarządowi POZLA, szczególnie p. Wice Prezesowi Jarosławowi Ścigała i p. Eugeniuszowi Markowicz. Wyjazd był także możliwy dzięki zaangażowaniu rodziców, stąd podziękowania dla państwa Alicji i Leszka Went oraz Katarzyny i Mariusza Siuda.

Pozostali zawodnicy także mocno przepracowali weekend, startując w Prabutach
i Będominie, odnosząc jednocześnie wiele zwycięstw. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom!

Teraz młodych sportowców czeka zasłużony odpoczynek, który potrwa do 27 października. Jednak nim to się stanie wystartujemy jeszcze w Starogardzie Gdańskim, Kościerzynie oraz Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych w Skórczu.

kn

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz