sobota, 20 listopada 2010

LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE DZIECI NA DROGACH w Gminie Zblewo

Dnia 16 listopada 2010 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie z inicjatywy Wójta Krzysztofa Trawickiego i Pomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odbyła się LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE DZIECI NA DROGACH.
Na tę lekcję zaproszono Panią Joannę Jędrzejewską - Zastępcę Kierownika Biura Powiatowego w Starogardzie Gdańskim Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Panią Marzenę Smukalską - pracownika tejże agencji i Aspiranta Posterunku Policji w Zblewie - Pana Adama Machajewskiego oraz 300 najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych gminy Zblewo z: Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Pinczynie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie.

Spotkanie otworzył Wójt gminy Zblewo, który mówił jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drogach.

Po nim głos zabrała Pani Joanna Jędrzejewska, która przedstawiła zadania realizowane przez ARiMR. Wspomniała także o bezpieczeństwie najmłodszych na drogach i roli kamizelki odblaskowej.

Główną częścią lekcji była pogadanka z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drogach, którą prowadził aspirant Posterunku Policji w Zblewie Pan Adam Machajewski.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie przez Wójta gminy Zblewo, pracowników ARiMR, Policjanta, dyrekcji szkoły w Zblewie i kierownika ZEAPOW kamizelek odblaskowych. Dzięki nim mali współobywatele gminy Zblewo będą mogli bezpiecznie wracać do domów.

Lekcję prowadziła Anna Płoszyńska - Kierownik Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Zblewie, która po wręczeniu kamizelek apelowała, by dzieci za każdym razem gdy idą lub wracają ze szkoły zakładały kamizelki odblaskowe, bo to może ich uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. Dzieci obiecały korzystać z prezentu od ARiMR.

Działania na rzecz bezpieczeństwa drogowego dzieci wiejskich prowadzone przez ARiMR oraz przez władze gminy Zblewo cieszą nie tylko same dzieciaki, ale także rodziców, dyrekcje szkół oraz grona pedagogiczne.


ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz