wtorek, 30 listopada 2010

Wielki sukces młodych sportowców z Kleszczewa!!!

Ogromnym i niebywałym sukcesem zakończyły się dla uczniów z Kleszczewa zawody w halowej piłce nożnej szkół wiejskich.

W dniach 26 - 28 listopada w Elblągu na odbywających się XXVII Krajowych Finałach zespół trenowany przez Macieja Kubika zajął wspaniałe V miejsce. Wśród 16 najlepszych ekip z całego kraju były drużyny z województw: małopolskiego, wielkopolskiego, warmińsko - mazurskiego, lubelskiego i pomorskiego.

Żeby dojść do finału krajowego, zespół z Kleszczewa rozegrał w sumie 20 spotkań. Od zawodów gminnych, przez rejonowe, powiatowe, półfinały wojewódzkie i finały wojewódzkie . Zespół składał się wyłącznie z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Kleszczewa. Oto oni :

Bielang Seweryn,
Jurczyk Damian,
Krysiak Paweł,
Porazik Dominik,
Rekowski Szymon,
Sikora Szymon,
Szatkowski Łukasz.
Przygotował i poprowadził przez wszystkie etapy Maciej Kubik.

DROGA DO XXVIII FINAŁU KRAJOWEGO WIEJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ.

1.Eliminacje gminne
16 października w Kleszczewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Zblewo. Wyniki zawodów : Kleszczewo - Zblewo 2-0, Kleszczewo - Pinczyn 3-0, Kleszczewo - Bytonia 1-0. Kleszczewo - Borzechowo 2-1
2.Eliminacje rejonowe
18 października 2010 w Kleszczewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Skarszewskiego, gdzie po zwycięstwie 8-1 z Godziszewem awansowaliśmy do dalszego etapu.
3.Eliminacje powiatowe
20 października 2010r w Kaliskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Starogardzkiego. Tam również zajęliśmy I miejsce. Oto wyniki : Kleszczewo - Kopytkowo 3-2, Kleszczewo - Rywałd 2-2, Kleszczewo - Kaliska 1-0.
4.Półfinały wojewódzkie
29 października 2010r. w Karsinie odbyły się półfinały wojewódzkie , gdzie zajęliśmy premiowane II miejsce. Wyniki : Kleszczewo - Karsin 1-2, Kleszczewo - Pszczółki 1-1 i Kleszczewo - Lichnowy 6-0.
5.Finały wojewódzkie
6 listopada 2010r. w Przechlewie odbyły się zawody finału wojewódzkie. Do finału krajowego kwalifikowały się 3 najlepsze drużyny. I my zajęliśmy właśnie III miejsce. Wyniki : Kleszczewo - Karsin 1-0, Kleszczewo - Borzytuchom 1-1, Kleszczewo - Łęczyce 0-3 i Kleszczewo - Sycewice 1-2.
6.Finały krajowe
W grupie eliminacyjnej spotkaliśmy się z SP Mikołajki Pomorskie wygrywając 6-0. Następnie zremisowaliśmy 0-0 ze SP Tylmanowa (Małopolska) , a o pierwsze miejsce w grupie rywalizowaliśmy z SP Wysoka (Wielkopolska). W tym meczu również padł remis 1-1. Lepszym stosunkiem bramek wyszliśmy do dalszych gier eliminacyjnych walcząc o miejsca od 1-8.
Niestety trafiliśmy na Mistrza Województwa Pomorskiego SP Sycewice i ten mecz jako jedyny w finałach przegraliśmy 1-4. Notabene SP z Sycewic to tegoroczny zwycięzca Turnieju Tymbark Cup (w nagrodę pojechali do Mediolanu! ) oraz finalista krajowego pucharu Orlika u puchar Donalda Tuska.

Rywalizowaliśmy jeszcze ze SP Żegocina ( późniejszy wicemistrz - Małopolska) osiągając remis 0-0 , a o miejsce V walczyliśmy ze SP Łęczyce (Pomorskie).
Ten mecz bardzo chcieliśmy wygrać, ponieważ zależało nam na rewanżu za finały wojewódzkie (przegrana 0-3). Po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyliśmy 2-0, a dwie zwycięskie bramki strzelił najlepszy zawodnik meczu Seweryn Bielang.

Słowa pochwały należą się wszystkim członkom zespołu, ponieważ każdy odegrał wspaniale swoją rolę na każdym etapie turnieju i w każdym meczu.

Podziękowanie składam dyrektorowi PSP Kleszczewo za pomoc w organizacji wyjazdu na wszystkie etapy zawodów.
Maciej Kubik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz