niedziela, 14 listopada 2010

ZGINĄŁ KIEROWCA OPLA, A JEGO PASAŻERKA TRAFIŁA DO SZPITALA

Starogard Gd. dnia 12.11.2010r.

KPP Starogard Gd.


ZGINĄŁ KIEROWCA OPLA, A JEGO PASAŻERKA TRAFIŁA DO SZPITALA

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Sucumin. Wskutek uderzenia osobowego opla w drzewo jedna osoba zginęła, a druga w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Samochód spłonął.


Dzisiaj około godz.: 6.55 policjanci ze Starogardu Gd. otrzymali zgłoszenie o śmiertelnym wypadku drogowym, który wydarzył się w Sucuminie na drodze krajowej nr 22. W wyniku uderzenia w drzewo śmierć poniósł 32 letni kierowca osobowego opla, a 49 letnia pasażerka została ranna. Mieszkanka województwa lubuskiego z licznymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący osobowym oplem mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku najechania na drzewo samochód zapalił się. Obecnie policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku.

Podczas tzw. długich weekendów częściej niż zwykle dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Mając kilka dni wolnego wielu z nas decyduje się odwiedzić swoją rodzinę, krewnych czy znajomych. Kilkugodzinne podróże lub setki przejechanych kilometrów mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie i organizm. Nadmierna prędkość, zmęczenie, a niejednokrotnie alkohol to główne przyczyny wypadków drogowych. Policja apeluje o rozwagę. Pamiętajmy, aby zawsze dostosować prędkość do panujących na drodze warunków. Podczas długich podróży nie zapominajmy o odpoczynku i stosujmy żelazną zasadę - PIŁEŚ NIE JEDŹ.
12.11.2010r. TRAKTORZYSTA NA GAZIE

W minioną środę w ręce policjantów ze Skórcza wpadł traktorzysta, który w chwili zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 49 letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego kierował nieoświetlonym ciągnikiem, nie posiadał wymaganych podczas kontroli dokumentów oraz znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

W minioną środę około godz.: 17.20 policjanci patrolujący drogę wojewódzką nr 231 w miejscowości Stara Jania zauważyli jadący bez wymaganego oświetlenia ciągnik rolniczy z przyczepą. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że traktorzysta spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że pijany kierowca nie posiada przy sobie prawa jazdy oraz żadnych dokumentów od ciągnika i przyczepy. Ponadto mieszkaniec gminy Smętowo Graniczne znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Niechlubny kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pojazd, którym kierował przestępca drogowy został odholowany na parking strzeżony. Niebawem 49 letni traktorzysta stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz znieważenie funkcjonariuszy publicznych. Ponadto mężczyzna odpowie za kierowanie nieoświetlonym pojazdem oraz brak wymaganych podczas kontroli dokumentów.

mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP Starogard Gd.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz