czwartek, 10 września 2015

LUBICHOWO - POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU TRAGICZNEGO WYPADKUPolicjanci z Lubichowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego zginęła jedna osoba, a 3 zostały ranne. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w pobliżu miejscowości Wda, gdzie w skutek uderzenia w drzewo poniósł śmierć 18-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego.
Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 20 na zakręcie drogi powiatowej prowadzącej z Wdy do miejscowości Drewniaczki. Dyżurny przyjmujący zgłoszenie natychmiast skierował w ten rejon policjantów z pobliskiego posterunku, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W wypadku uczestniczyły 2 samochody marki audi, które jechały w tym samym kierunku.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy kierowcy tych aut prawdopodobnie poruszali się z nadmierną prędkością i po wyjściu z zakrętu zauważyli jadący w tym samym kierunku ciągnik rolniczy. Aby uniknąć zderzenia z tym pojazdem obaj kierujący zjechali na pobocze drogi, gdzie uderzyli w drzewa. W wyniku tego zdarzenia zginął 18-letni kierowca audi, a jego 17-letni pasażer w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Kierujący drugim audi 21-latek oraz jego 18-letnia pasażerka również trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Pracujący na miejscu technik kryminalistyki sporządził oględziny pojazdów uczestniczących w wypadku oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Ponadto interweniujący w tej sprawie policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady. Będą one pomocne przy wyjaśnianiu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

st. asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33 www.starogardgdanski.policja.gov.pl BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz