środa, 21 listopada 2007

Dzieci są zawsze piękne

8 grudnia podczas wernisażu w "Andrzejowej Chacie" przy ul. Basztowej w Starogardzie zostaną ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego "Dziecko w obiektywie"

Dzieci są zawsze piękne, ale zdjęcia są różne

Konkurs miał zasięg ogólnopolski, a odbył się pod patronatem Prezydenta Starogardu. Przeprowadzała go Danuta Farysej wraz z SALO. Komisja konkursowa w składzie Lech J. Zdrojewski, Krzysztof Frydel, Ivo Mokwa i niżej podpisany w czwartek (15.11) wybierała zdjęcia. Ponad dwustu autorów nadesłało 521 prac. Większość "z Polski" (m.in. z wielkich miast: Krakowa, Częstochowy, Poznania, Gniezna, Gliwic, Katowic, oraz małych miejscowości: Kłopucka, Śmigiela). Z powiatu starogardzkiego najwięcej zdjęć nadesłał Skórcz. Jurorzy oceniali fotografie w trzech kategoriach wiekowych: dzieci szkół podstawowych i gimnazjów, szkół średnich i osób dorosłych.
- Początkowo chciałam zorganizować konkurs dla dzieci i młodzieży, a że było tyle telefonów od dorosłych, chętnych do udziału w konkursie, to przedłużyłam termin nadsyłania prac wprowadzając kategorie osób dorosłych - mówiła pani Danka.
Każdy z jurorów przyklejał do zdjęcia, jakie mu się podobało, karteczkę. Do drugiego przeglądu przeszły zdjęcia, jakie uzyskały tych karteczek najwięcej. Teraz spośród tych prac wyłaniano najlepsze. Najciekawsze prace będziemy mogli obejrzeć podczas wernisażu w "Andrzejowej Chacie" 8 grudnia o godz. 12 (sobota). Szykuje się duża impreza, podczas której koncert ballad da muzyk Marcin Skrzypczak. Niżej podpisany jak reportażysta wybrał i zgłosił do jednego z pierwszych miejsc oczywiście zdjęcie reporterskie, Przedstawia ono dzieci na podwórku. Czarno-biała fotka ma w sobie jakiś szczególny klimat.
Pamiątką po konkursie będzie kalendarz z najciekawszymi pracami. Warto tu nadmienić, że to kolejny kalendarz, jaki powstał dzięki konkursom Danki Farsej. Wcześniej były kalendarze: Anioł z Kociewia (2006) i Papież Jan Paweł II w malarstwie dzieci z Kociewia (2007).
Tadeusz Majewski
1. Jurorzy wybierają prace. Fot. Tadeusz Majewski
2. To zdjęcie, które przeszło do dalszej oceny, udowadnia, że dziecko zawsze jest piękne. Nawet w takich brudnych okolicznościach. Repr. Tadeusz Majewski

Za piątkowym wydaniem Dziennika Bałtyckiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz