poniedziałek, 12 listopada 2007

Kuźnia Bracka w Skórczu

Warto było przyjść w niedzielne popołudnie (28.10.07r.) do Miejskiego Ośrodka Kultury w Skórczu na koncert "Teatru Kuźnia Bracka " prezentujący poezję śpiewaną.
Teatr Kużnia Bracka założony jest i prowadzony przez braci - Radosława Ciecholewskiego, aktora wielu teatrów,m.in.Teatru Muzycznego w Gdyni i kompozytora, laureata wielu nagród kilku edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję",oraz laureata nagród Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i innych festiwali, i przez Ireneusza Ciecholewskiego - reżysera,laureata nagród wielu konkursów i festiwali teatralnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, laureata nagrody Ministra Kultury za osiągnięcia w dziedzinie teatru, nagradzanego przez Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej, laureata nagród Prezydenta Miasta Starogardu Gd. i Starosty Powiatu Starogardzkiego.
Na scenie kolejno pojawiali się Radek Ciecholewski,Marta Laaser oraz Nina Ciecholewska, wyróżnione na Finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Wrocławiu oraz laureatki I m-ca na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Poetyckiej w Kwidzynie.
Widownia mocno oklaskiwała utwory w ich wykonaniu.
Na program Teatru Kuźni Brackiej złożyły się utwory z różnych spektakli i programów poetyckich takich jak: spektakl " A pomiędzy nimi drzwi", "Piosenki naszych dziadków", "Od słów do ściany", "Pieśni miłości i nienawiści" -Cohena.
Pogoda w niedzielę była piękna dzięki temu frekwencja dopisała.
O tym,że koncert się podobał świadczą rozśpiewani uczestnicy tej imprezy.
Dziękujemy za Państwa obecność.
Dziękujemy także państwu Szarafin za okazaną pomoc.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na koncert orkiesty kameralnej "Prosymfonika" ze Starogardu Gd. prowadzonej przez p. Wojciecha Gdańca, który odbędzie się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Skórczu dnia 18.11.07r. o godz. 15:00.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz