środa, 11 stycznia 2012

JOANNA WESOŁOWSKA. Z życia przedszkola - "Przedszkolaki u Jezuska"

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. W Gminnym Przedszkolu w Zblewie był to również wyjątkowy okres - śpiewania kolęd i pastorałek, pieczenia pierników, wykonywania ozdób świątecznych, dekorowania sal, ubierania choinki oraz spotkań z Mikołajem. Zwieńczeniem tych działań było spotkanie wigilijne całej społeczności przedszkolnej oraz gości, które odbyło się 15 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury. Dyrektor przedszkola Beata Cyrson przywitała wszystkich zebranych bardzo serdecznie oraz złożyła życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Przedszkolaki z najstarszej grupy najpiękniej jak umiały przedstawiły narodziny Pana Jezusa w stajence. Mimo iż widownia była bardzo liczna, mali aktorzy pokonali tremę i z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Rodzice byli bardzo wzruszeni i dumni oglądając swoje pociechy w rolach aniołków, pasterzy i królów. Grupy młodsze witały nowonarodzonego Jezuska śpiewając kolędy i pastorałki, w czym z wielkim zaangażowaniem pomagali im również wszyscy zebrani.
Po wspólnym przeżywaniu Jasełek oraz kolędowaniu zastępca wójta Gminy Zblewo Artur Herold złożył zebranym świąteczne i noworoczne życzenia. Pogratulował małym wykonawcom udanego występu, a następnie w imieniu Świętego Mikołaja obdarował wszystkie zebrane dzieci słodkościami.
Dużym powodzeniem cieszył się świąteczny kiermasz, na którym można było nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci z przedszkola i przez rodziców naszych milusińskich. Pieniądze, które zebraliśmy w kwocie 574 złotych, przeznaczymy na zakup klocków lego. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zebraliśmy tak dużą kwotę.
Na zakończenie naszej uroczystości wszyscy wspólnie udali się do pięknie nakrytego stołu, na którym dzięki ofiarności rodziców nie zabrakło świątecznych pyszności. Wierzymy, że to wspólne świętowanie było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

Opracowała Joanna WesołowskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz