poniedziałek, 16 stycznia 2012

XIV Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Gloria in excelsis Deo"

Dnia 13 stycznia w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie odbył się już XIV Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Gloria in excelsis Deo".Na nastrojowo przystrojonej sali gimnastycznej zaprezentowali się: przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Zblewie przygotowani przez Mirosławę Marks i Joannę Wesołowską, uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie pod opieką Gizeli Nowickiej, harcerze z Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni z druhną Ireną Czają, uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim przygotowani przez Hannę Jankowską i Ireneusza Czaję, uczniowie z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie pod dyrekcją Wojciecha Gdańca, dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach pod opieką Marioli Klaman, schola z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie pod dyrekcją Blandyny Czai, członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Pogoda" wraz z terapeutkami Moniką Kosecką i Małgorzatą Szukałą. Gościnnie wystąpili absolwenci Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie Angelika i Patryk Podwojscy.

Wśród publiczności zasiedli goście: zastępca wójta gminy Zblewo Artur Herold, skarbnik gminy Hanna Puttkammer, ks. prałat Zenon Górecki, ks. senior kanonik Gerard Borys, radny gminy Zblewo Czesław Kuczkowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie Aneta Osowska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Zblewie Emilia Bielska, inspektor ds. promocji, turystyki i agroturystyki Elżbieta Glaza, wieloletni sponsorzy przeglądu państwo Zofia i Jan Wildman, a także rodzice, dziadkowie i nauczyciele występujących uczniów.
Kolejność występów została wyłoniona drogą losowania. Dokonał tego Karol Górecki - uczeń I kl. PSP w Zblewie. Nad sprawną organizacją przeglądu czuwało 15 dyżurnych. Konferansjerkę prowadzili Marta Kośnik i Kajetan Puttkammer. Wśród wielu kolęd i pastorałek najchętniej wykonywana była pochodząca z XVII wieku polska kolęda "Przybieżeli do Betlejem pasterze".
Wspólne dekanalne kolędowanie zakończyło wręczenie przez zastępcę wójta Artura Herolda, ks. prałata Zenona Góreckiego i dyrektora ZSP w Zblewie Lucynę Błaszak pamiątkowych dyplomów i statuetek anioła, po czym uczestnicy i goście zasiedli do wspólnej agapy. Całą imprezę transmitowała diecezjalna rozgłośnia Radio "Głos".
Beata Kośnik

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz