wtorek, 17 stycznia 2012

SKODA WJECHAŁA DO RZEKI, DWIE OSOBY ZGINĘŁYDwie osoby zginęły w wypadku, jaki wydarzył na leśnej drodze nieopodal Starogardu Gdańskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowej skody zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował w rzece. Policję powiadomił przypadkowy mężczyzna, który zauważył koło pojazdu wystające ponad powierzchnię wody. W samochodzie znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

17 stycznia br. około godz. 13 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu w rzece pływającego samochodu. Policję o zdarzeniu poinformował przypadkowy mężczyzna, który zauważył wystające ponad powierzchnię wody koło samochodu.
Przyjmujący zgłoszenie policjant na miejsce skierował patrol oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Do zdarzenia doszło na łuku leśnej drogi prowadzącej do miejscowości Kolincz, w odległości kilkuset metrów od drogi krajowej nr 22.
Po wydobyciu osobowej skody z Wierzycy wewnątrz ujawniono ciała 29 i 32-latka, mieszkańców powiatu starogardzkiego.
Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia oraz poszukują ewentualnych świadków.
mł. asp. Marcin Kunka
KPP Starogard Gd.Informacja o wypadku

17.01.2012 r., gmina Starogard Gdański, rzeka Wierzyca, droga leśna prowadząca do Leśniczówki Kochanki

O godzinie 13.03 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP
w Starogardzie Gdańskim otrzymało wezwanie do wypadku drogowego, który wydarzył się na leśnej drodze prowadzącej do Leśniczówki Kochanki. Najprawdopodobniej kierujący pojazdem Skoda Favorit na łuku drogi wpadł w poślizg i z około 15-metrowej skarpy wpadł do koryta rzeki Wierzycy. Samochód leżał na dachu, widoczne było tylko koło pojazdu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na wydobyciu pojazdu z rzeki przy pomocy wyciągarki samochodowej. Niestety w środku znajdowały się ciała dwóch mężczyzn. Dalsze czynności prowadziła Prokuratura i Policja.
Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska
KP PSP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz