środa, 4 stycznia 2012

Z POLICJI. NOCNA PRZEJAŻDŻKA ROWEREM Z PROMILAMI. INNE

Starogard Gdański 04.01.2012r.


NOCNA PRZEJAŻDŻKA ROWEREM Z PROMILAMI

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, którego dzisiaj w nocy zatrzymali policjanci ze Starogardu Gdańskiego. 28-letni mieszkaniec Kociewia jechał wężykiem i poruszał się całą szerokością jezdni. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Dzisiejszej nocy policjanci ze Starogardu Gdańskiego podczas patrolu ulicy Chojnickiej zauważyli jadącego zygzakiem rowerzystę. Cyklista nie radził sobie z utrzymaniem prostoliniowego toru jazdy.
Aby nie doszło do tragedii na drodze, funkcjonariusze zatrzymali niepewnego kierowcę do kontroli drogowej. Podczas rozmowy okazało się, że 28-latek wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.
Kontrolowany przez funkcjonariuszy cyklista to pierwszy w tym roku zatrzymany na terenie powiatu starogardzkiego rowerzysta, który usiadł za kierownicą w stanie nietrzeźwym. Niebawem nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do roku pozbawienia wolności.ZARZUTY ZA POSIADANIE AMFETAMINY I WŁAMANIE

Zabezpieczone narkotyki oraz odzyskane CB radio i akcesoria wędkarskie to efekt pracy kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze z tej jednostki zatrzymali 34-latka, który posiadał amfetaminę. Ponadto wyszło na jaw, że schwytany przez mundurowych przestępca na początku stycznia br. włamał się do zaparkowanego na ulicy Sobieskiego seata. Policjanci odzyskali część z utraconego mienia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty.


Wczoraj śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających oraz kradzieży z włamaniem do samochodu. Usłyszał je mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Na jego trop wpadli miejscowi kryminalni. 34-latek został zatrzymany na jednej z klatek schodowych przy ulicy Sobieskiego.
Podczas przeszukania piwnicy funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek z białym proszkiem. Jak wykazał policyjny tester była to amfetamina. Ponadto w tym samym pomieszczeniu mundurowi odnaleźli pochodzące z kradzieży CB radio oraz sprzęt wędkarski. Mienie to zostało skradzione na początku stycznia br. w czasie włamania do samochodu zaparkowanego na ulicy Sobieskiego.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty. Niebawem 34-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za posiadanie narkotyków oraz kradzież z włamaniem do samochodu. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.


mł. asp. Marcin Kunka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz