czwartek, 12 stycznia 2012

O XX Finale WOŚP w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie

Osiemnaście już razy wolontariusze od samego rana kwestowali w naszej miejscowości. Niezmiennie od osiemnastu lat szefem sztabu WOŚP w Zblewie była Longina Tomaszewicz.
W ramach XX finału WOŚP zebraliśmy i przekazaliśmy na rzecz fundacji 8 607,00 zł.
8 stycznia 1995 roku wolontariusze z własnoręcznie zrobionymi puszkami nieśmiało wyszli na ulice Zblewa i pod parafialny kościół, by kwestować na rzecz chorych dzieci. Wtedy zbieraliśmy na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Jakież było nasze zdziwienie, że do puszek mieszkańcy chętnie wrzucali datki, by za nie fundacja mogła zakupić sprzęt ratujący życie chorych dzieci. Przez kolejne lata scenariusz był niemal ten sam. W 2001 roku obok kwesty zorganizowaliśmy już pierwszy koncert z okazji IX Finału WOŚP, a 8 stycznia 2012 roku w Zblewie orkiestra grała osiemnasty raz. Byli niezawodni młodzi ludzie, którzy nie bacząc na pogodę ochoczo przez cały dzień kwestowali.

Wolontariusze w puszkach zgromadzili 4 611,60 zł (w tym również euro i inne środki płatnicze). Najwięcej w swej puszce zgromadziła Klaudia Herold - 607,23 zł.
Byli i niezawodni sponsorzy, nawet już i tacy, którzy niegdyś kwestowali - teraz licytowali. Na licytacjach królowały koszulki i kubki WOŚP i EURO 2012 oraz różnorakie dary.
Na boisku Orlik grali, mimo siąpiącego deszczyku, uczniowie klas drugich gimnazjum ze Zblewa i Bytoni. Wygrali "nasi" 9:3. Po nich do boju ruszyli "Oldboye", a w szkole czekały inne atrakcje: można było wypić kawę i zjeść pyszne domowe ciasto, był super bigos zachwalany przez wszystkich. Kawiarenkę prowadzili uczniowie klasy 6b przy pomocy kilku uczennic z 1b gimnazjum, natomiast w kuchni pracowali uczniowie z klasy 1a gimnazjum.

Na holu był plac zabaw dla maluchów, w gabinecie medycznym można było zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru, a w sali obok niezawodna manicurzystka "robiła paznokcie". Na sali odbywały się licytacje i występy. Grali, śpiewali i tańczyli: Mali Kociewiacy - nasi mali przyjaciele z przedszkola prezentowali kolędy, grupa taneczna CRAZY GIRLS (klasa Va) przygotowała tańce nowoczesne, w tanecznym rytmie pokazali się również młodzi adepci tańca towarzyskiego: Dominika Gapska ze Starogardu Gdańskiego i Filip Lubiński, Monika Mazella i Marceli Skrzypczak, Aleksandra Skrzypczak i Piotr Kuziemko ze Skórcza na gościnnych występach. Sala gimnastyczna zamieniła się w wybieg - pojawiły się dziewczęta walczące o tytuł "Miss Pluszowego Misia". Miss, obok tytułu i korony otrzymała olbrzymiego misia, którego przekazała na rzecz WOŚP. Został on bardzo szybko zlicytowany. Cieszyli nasze ucho Angelika i Patryk Podwojscy - w kolędowym i standardowym rytmie, żywiołowa Elżbieta Skwierawska i Magdalena Klejna - tym razem bez swoich skrzypiec. Nastrojowo i refleksyjnie śpiewała Emilia Szynkowska (znalazła czas dla nas i dla WOŚP - tuż przed sesją egzaminacyjną), Paulina i Julia wykonywały znane covery, a w układzie tanecznym wystąpiły uczennice z klasy Vc.

Były z nami panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Semlina - częstujące "serduszkowymi ciasteczkami", pokazał się nam zespół "MOTA" z Bytoni grający "metal" oraz zespół rockowy KING SIZE z wokalistkami z Czarnej Wody.
Około 20.30 poszybowało tradycyjnie światełko do nieba kończące XX finał WOŚP.

Wszystkim darczyńcom, kwestującym, licytującym i trudzącym się przy organizacji XX finału nauczycielom i pracownikom obsługi - z serca dziękujemy. Bez WAS KOCHANI nie byłoby XX finału.
Lista ofiarodawców:
- Apteka "Pod Lipami" - pani Grażyna Lipska,
- Apteka "Przyjazna apteka" - pani Magdalena Tarakan,
- Bank Spółdzielczy w Skórczu Oddział w Zblewie,
- Bar "U Szofera",
- Cukiernia Piekarnia Piotr Kropidłowski,
- Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie,
- Firma Handlowa Leszek Burczyk Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa,
- Firma Handlowo - Usługowa "Polanka",
- Firma S.H.U. "Radex" - A.L. Wąs,
- Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie,
- Gościniec Konopielka,
- Koło Gospodyń Wiejskich z Semlina,
- NZOZ "POLMED" Przychodnia Zblewo,
- Pani Aleksandra Herold,
- Pani Beata Kośnik,
- Pani Iwona Trzebiatowska,
- Pan Wojciech Nadolski,
- Piekarnia - Bożena i Ryszard Konewka,
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "HEROLD" Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold,
- Restauracja "Pod Kasztanami",
- Urząd Gminy Zblewo,
- Zakład Fryzjerski - Pani Małgorzata Herold.

Autorzy Orkiestrowych WYPIEKÓW:
- Pani Beata Jankowska - mama Pauliny z 3b
- Pani Małgorzata Plata - mama Ali z 3b
- Pani Joanna Suberlak - mama Martyny z 3b
- Pani Aneta Kłos - mama Kacpra z 4a
- Pani Anna Smażych - mama Dagmary z 4a
- Pani Hanna Świtała - mama Kasi z 4a
- Pani Stefania Łukowska - mama Pawła z 5b
- Pani Alicja Draws - mama Rafała z 6b
- Pani Monika Gnatowska - mama Miłosza z 6b
- Pani Katarzyna Gulan - mama Kornelii z 6b
- Pani Katarzyna Libera - mama Łukasza z 6b
- Pani Wiesława Mindykowska - mama Michaliny z 6b
- Pani Barbara Sijka - mama Olka z 6b
- Pani Ludwika Puttkammer - mama Asi z 1a gimn.
- Pani Felicja Rezmer - babcia Pauliny z 1a gimn.
- Pani Angelika Szyszka - mama Kacpra z 2b gimn.
- Pani Joanna Tyda - mama Wiktorii z 2a.

Longina Tomaszewicz
Foto: Jacek Gadecki

ZDJĘCIAINNE ZDJĘCIA - PRZEJDŹ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz