sobota, 28 stycznia 2012

Z POLICJI. Amfetamina w kieszeni, marihuana w misce

KIEROWCA Z AMFETAMINĄ W KIESZENI

PRZEDWCZORAJ PO POŁUDNIU KRYMINALNI ZE STAROGARDU GDAŃSKIEGO ZATRZYMALI 26-LATKA, KTÓRY POSIADAŁ PRZY SOBIE AMFETAMINĘ. KIEROWCĄ OSOBOWEGO FIATA UKRYWAŁ NARKOTYKI W KIESZENI. NIEBAWEM MIESZKANIEC STAROGARDU GDAŃSKIEGO
USŁYSZY ZARZUTY. ZA POSIADANIE ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH GROZI KARA DO 3 LAT
POZBAWIENIA WOLNOŚCI.

Przedwczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 26-letniego kierowcę fiata. Z informacji, jakie posiadali funkcjonariusze, wynikało, że w samochodzie, jakim poruszał się mężczyzna, mogą znajdować się narkotyki. Do zdarzenia doszło około godz. 16 na ulicy Wybickiego.

Podczas kontroli osobistej okazało się, że kontrolowany mieszkaniec Kociewia posiada przy sobie narkotyki. W sumie zabezpieczono 4 zawiniątka z foli aluminiowej, w której znajdował się biały proszek. Jak wykazał policyjny tester, była to amfetamina. Kierowca fiata został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Badający tę sprawę śledczy ustalają źródło, z jakiego pochodził zabezpieczony narkotyk.

26-latek niebawem usłyszy zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.ZARZUTY ZA NARKOTYKI W MISCE

PONAD 60 GRAM MARIHUANY ZNALEŹLI PRZEDWCZORAJ POLICJANCI ZE STAROGARDU GDAŃSKIEGO W JEDNYM Z MIESZKAŃ PRZY ULICY LUBICHOWSKIEJ. PRZECHOWYWANY W METALOWEJ MISCE NARKOTYK ZOSTAŁ ZABEZPIECZONY. FUNKCJONARIUSZE ZATRZYMALI 23-LETNIEGO MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY POSIADAŁ ZABRONIONE ŚRODKI ODURZAJĄCE. MIESZKANIEC STAROGARDU GDAŃSKIEGO TRAFIŁ DO POLICYJNEGO ARESZTU. NIEBAWEM USŁYSZY ZARZUTY. OBECNIE ŚLEDCZY USTALAJĄ ŹRÓDŁO, Z JAKIEGO POCHODZIŁ ZABEZPIECZONY NARKOTYK.

Przedwczoraj nad ranem kryminalni ze Starogardu Gdańskiego w budynku przy ulicy Lubichowskiej zabezpieczyli ponad 60 gram marihuany. Narkotyki ujawniono około godz. 7, gdy funkcjonariusze wkroczyli do jednego z prywatnych mieszkań.

Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze zauważyli stojącą na biurku metalową miskę. Wewnątrz znajdowała się znaczna ilość suszu roślinnego. Jak wykazał policyjny tester, była to marihuana.

Funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępczością narkotykową zatrzymali również 23-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego, do którego należały zabezpieczone środki odurzające.
Obecnie śledczy ustalają źródło, z jakiego mogła pochodzić zabezpieczona marihuana.

Za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości środków odurzających kara ta może wynieść nawet do 10 lat więzienia.

mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz