poniedziałek, 2 stycznia 2012

NIETRZEŹWY KIEROWCA ROZBIŁ FIATA NA DRZEWIE

POLICJANCI Z KALISK WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI WYPADKU DROGOWEGO JAKI WYDARZYŁ SIĘ WCZORAJ OKOŁO GODZ. 1.40 W POBLIŻU MIEJSCOWOŚCI CIECIORKA....
29-LETNI KIEROWCA FIATA NA PROSTYM ODCINKU DROGI STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W DRZEWO. MĘŻCZYZNA BYŁ PIJANY. BADANIE ALKOMATEM WYKAZAŁO PONAD PROMIL ALKOHOLU W ORGANIZMIE. RANNY MIESZKANIEC STAROGARDU GDAŃSKIEGO TRAFIŁ DO SZPITALA. NIEBAWEM PIJANY KIEROWCA USŁYSZY ZARZUTY DOTYCZĄCE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA DROGOWEGO.

Pewien mieszkaniec Starogardu Gdańskiego na własnej skórze przekonał się, jakie mogą być konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Nieodpowiedzialny 29-latek w pierwszych godzinach nowego roku usiadł za kierownicą osobowego fiata mimo, że wcześniej spożywał alkohol. Finał tej decyzji był taki, że pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Cieciorka.
Nietrzeźwy kierowca stracił już swoje prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało 1,36 promila alkoholu w organizmie.
Skierowani na miejsce wypadku policjanci zabezpieczyli pozostawione na miejscu ślady. Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności tego zdarzenia.
Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

mł. asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz