poniedziałek, 7 maja 2012

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 7.05.2012 r.

Starogard Gdański dnia 07.05.2012r.

KRONIKA POLICYJNA

o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 30.04.2012 godz. 00:00 do 07.05.2012 godz. 00:00

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

BORÓWNO,
F-sze ze Skarszew zatrzymali na gorącym uczynku DARIUSZA H., który znieważył f-szy policji w trakcie wykonywania czynności służbowych związanych z obsługą zdarzenia drogowego (kolizja). Ponadto zatrzymany w stanie nietrzeźwości (1,10 mg/l) kierując volkswagenem podczas manewru cofania, uderzył w zaparkowaną skodę. Od zatrzymanego pobrano krew do badań. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.


03.05.2012 godz. 02:50, SKÓRCZ ul. GŁÓWNA
F-sze ze Skórcza zatrzymali na gorącym uczynku 21-letniego mężczyznę, który zniszczył kwietniki miejskie, a w trakcie zatrzymania znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Postępowanie prowadzi PP w Skórczu.

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

01.05.2012 godz. 17:05, BOBOWO ul. RZECZNA
F-sze ze Starogardu Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Ireneusza M. zam. pow. starogardzki, który kierował oplem będąc w stanie nietrzeźwości ( 0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).


01.05.2012 godz. 19:20, STAROGARD GDAŃSKI ul. MICKIEWICZA
F-sze KPP Starogard Gd. zatrzymali Sławomira G. zam. pow. starogardzki, który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości ( 1,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).


03.05.2012 godz. 00:20, BOBOWO ul. PIASKOWA
F-sze KPP Starogard Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Krzysztofa R. zam. pow. starogardzki, który kierował BMW będąc w stanie nietrzeźwości ( 0,67 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).


03.05.2012 godz. 04:00, STAROGARD GD. ul. MICKIEWICZA
F-sze ze Starogardu Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Sebastiana F. zam. pow. chojnicki, który kierował mazdą będąc w stanie nietrzeźwości ( 0,69 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

29.04.2012 godz. 23:45, BORÓWNO,
F-sze ze Skarszew zatrzymali na gorącym uczynku DARIUSZA H., który znieważył f-szy policji w trakcie wykonywania czynności służbowych związanych z obsługą zdarzenia drogowego (kolizja). Ponadto zatrzymany będąc w stanie nietrzeźwości (1,10 mg/l) kierując volkswagenem podczas manewru cofania, uderzył w zaparkowaną skodę. Od zatrzymanego pobrano krew do badań. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.


05.05.2012 godz. 20:50, GODZISZEWO ul. BOROSZEWSKA
F-sze ze Skarszew zatrzymali na gorącym uczynku Michała P. (zam. pow. gdański), który kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwym 0,59 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oraz wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi.


01.05.2012 godz. 23:10, CZARNA WODA,
F-sze z Kalisk zatrzymali na gorącym uczynku Tomasza G. zam. pow. starogardzki, który kierował seatem będąc w stanie nietrzeźwości (0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).


PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

01.05.2012 godz. 11:20, STAROGARD GD. ul. ARMII KRAJOWEJ
Funkcjonariusze KPP Starogard Gdański zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany

WYNIKI DZIAŁAŃ POLICYJNYCH


02.05.2012 godz. 11:50, ZAPOWIEDNIK,
Kryminalni ze Starogardu Gd. zatrzymali 4 mieszkańców powiatu starogardzkiego, którzy działając wspólnie i w porozumieniu w okresie od lutego 2012 do 01.05.2012r dokonywali kradzieży napowietrznych linii telekomunikacyjnych.


WYPADKI DROGOWE

30.04.2012 godz. 16:30, PINCZYN,
Kierujący peugeotem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył sie z nadjeżdżającym z przeciwka volkswagenem. Kierujący trzeźwi. W wyniku zdarzenia kierująca volkswagenem doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.


30.04.2012 godz. 18:00, STAROGARD GD. ul. ARMII KRAJOWEJ
Kierujący rowerem jadąc po trasie rowerowej stracił równowagę w wyniku czego przewrócił się doznając obrażeń ciała. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 1,71 mg/l.


02.05.2012 godz. 21:20, JABŁOWO ul. PELPLIŃSKA
Kierujący mercedesem, będący w stanie nietrzeźwości (1,08 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) zjechał na pas jezdni przeznaczony do ruchu w kierunku przeciwnym, gdzie zderzył się z ciężarówką. W wyniku zderzenia obrażenia ciała doznał kierowca oraz pasażer mercedesa.


04.05.2012 godz. 14:00, STAROGARD GD. ul. ŚCIEGIENNEGO
Kierująca osobowym renault skręcając w prawo nie zachowała ostrożności i potrąciła przejeżdżającego ścieżką rowerową rowerzystę. Rowerzysta doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Kierująca pojazdem trzeźwa.


05.05.2012 godz. 13:05, FRANK ul. KOCIEWSKA
W miejscowości Frank na drodze nr 22 kierująca motorowerem w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo zajechała drogę kierującemu renault w wyniku czego doprowadziła do zderzenia pojazdów. Kierująca motorowerem z ogólnymi obrażeniami ciała przewieziona została do szpitala. Kierujący trzeźwi.

mł. asp. Marcin Kunka


KRONIKA STRAŻACKA

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 23.04.2012 r. - 06.05.2012 r.

1.24.04.2012 r., Zblewo, ul. Chojnicka - pożar w budynku mieszkalnym
Na miejscu zdarzenia zastano zadymione pomieszczenie na strychu budynku mieszkalnego.
Z drewnianej podłogi wydobywał się dym. Na miejscu zdarzenia znajdowali się użytkownicy niższej kondygnacji, którzy podjęli działania gaśnicze przy użyciu gaśnic. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie dokonali częściowej rozbiórki stropu drewnianego w celu dotarcia do źródła ognia. Przy pomocy urządzeń wykrywczych sprawdzono miejsce zdarzenia - nie stwierdzono oznak ognia. Nadpalone elementy wyniesiono na zewnątrz budynku i przelano wodą.

2.25.04.2012 r., Starogard Gd., ul. Kościuszki - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu. Jeden z pojazdów znajdował się na jezdni, a drugi na chodniku. Osoby kierujące znajdowały się na zewnątrz pojazdów, jedna z osób miała uraz głowy. Zabezpieczono teren działań. Następnie odłączono akumulatory i jednocześnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (kierującemu). Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po czynnosciach dochodzeniowych prowadzonych przez Policję, z jezdni usunięto zanieczyszczenia powypadkowe.

3.25.04.2012 r., Starogard Gd., ul. Gryfa Pomorskiego - pożar samochodu osobowego
Na miejscu zdarzenia zastano palący się samochód. Kierujący pojazdem znajdował się poza pojazdem. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy podjęli czynności gaśnicze i szybko ugasili pożar.

4.26.04.2012 r., Zelgoszcz, ul. Wybudowania - pożar warsztatu z garażem
Na miejscu zdarzenia zastano palącą się część konstrukcji dachu budynku warsztatowo- garażowego oraz palące się wewnętrzne drzwi dzielące pomieszczenia. Mieszkańcy we własnym zakresie starali się ugasić pożar oraz wynosili wyposażenie warsztatu na zewnątrz budynku. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy odłączyli głównym wyłącznikiem prądu zasilanie w budynku i podjęli czynności gaśnicze w natarciu do środka oraz po drabinie na palące się poszycie dachu oraz elementy konstrukcyjne. Maszyny warsztatowe zabezpieczono przed zalaniem wodą. Po zlokalizowaiu pożaru dogaszono tlące się elementy, a następnie przewietrzono pomieszczenia.

5.28.04.2012 r., Skarszewy, ul. Rzemieślnicza - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód terenowy po uderzeniu w bramę wjazdową przesuwną, która najprawdopodobniej spowodowała przewrócenie samochodu na bok i w dalszym efekcie uderzenie w słup energetyczny. Pojazd wbił się w środek słupa powodując wyłamanie fragmentów betonu, pozostawiając jednocześnie odkryte pręty zbrojeniowe, które wygięły się. Z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne. Na miejscu obecna była Policja.
Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (stabilizacja kręgosłupa, opatrunki osłaniające). Osoby poszkodowane przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ekipa Pogotowia Energetycznego po wykonaniu oględzin słupów wezwała dodatkowe siły i środki celem wymiany słupa. Na miejsce przyjechał specjalistyczny sprzęt Energa Obrót S.A. Wykonano stabilizację uszkodzonego słupa, po czym wyciągnięto i umieszczono pojazd na lawecie pomocy drogowej.

6.28.04.2012 r., Leśna Jania - pożar stodoły
Na miejscu zdarzenia zastano palącą się wewnątrz stodoły słomę, zajmowała ona niewielką przestrzeń w jednym z rogów pomieszczenia, przy zewnętrznych ścianach. (Kubatura słomy w ilości ok 50 m³). Jedna ze ścian była wykonana z płyt eternitowych, które częściowo były już zniszczone przed wybuchem pożaru. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy podjęli czynności gaśnicze w natarciu wewnętrznym na palącą się słomę. Po przygaszeniu płomieni rozpoczęto przerzucanie słomy wraz z jej przelewaniem. W końcowej fazie działań zarządca budynku polecił swojemu pracownikowi wyrzucenie słomy pogorzeliskowej na zewnątrz budynku przy użyciu ciągnika z ładowarką widłową.

7.29.04.2012 r., Starogard Gd., ul. Gdańska - dachowanie pojazdu
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po dachowaniu leżący na terenie posesji. Brak osób poszkodowanych i kierowcy. Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego obecne były na miejscu. Zabezpieczono teren działań - odłączono akumulator w pojeździe. Ratownicy wraz
z Policją przeszukali okoliczny teren w poszukiwaniu kierującego, który z zeznań świadków oddalił się z miejsca wypadku. Kierowcy nie odnaleziono. Działania ratowników ograniczyły się do oświetlenia terenu dla działań Policji. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych Policji samochód postawiono na kołach.

8.30.04.2012 r., Pinczyn, ul. Główna, gm. Zblewo - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa pojazdy po zderzeniu czołowym, które znajdowały sie na pasie jezdni.Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa oraz wsparcia psychicznego). Dwoje dzieci i jedna osoba dorosła zostały zabrane do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazdy załadowano na lawety Pomocy Drogowej, a jezdnię posprzątano z zanieczyszczeń powypadkowych.

9.02.05.2012 r., Dąbrówka, gm. Starogard Gd. - pożar w lesie
Na miejscu zdarzenia zastano palącą się stertę chrustu i gałęzi na zrębie, pożarem objęta była część zrębu oraz część młodnika bukowego. Pożar na miejscu próbowali gasić mieszkańcy przy użyciu gałezi. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie podjęli czynności gaśnicze w natarciu. Przy użyciu wideł oraz łopat przerzucono chrust i poszycie lasu oraz zrębu i przelano wodą.

10.02.05.2012 r., Jabłowo, droga woj. nr 229, gm. Starogard Gd. - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano 2 pojazdy po zderzeniu bocznym (Man ciężarowy, Mercedes osobowy). Kierujący pojazdami znajdowali się na zewnątrz, a pasażer samochodu osobowego wewnątrz pojazdu z urazem głowy. Samochód ciężarowy przewoził w cysternie gaz propan - butan (LPG). Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 2 osobom poszkodowanym. Jednocześnie dokonano oględzin autocysterny i pomiaru stężeń gazu propan butan przy urządzenia wielogazowego GasAlertMicroClip (nie stwierdzono uszkodzeń cysterny i obecności gazu w obrębie zdarzenia). Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał 2 osoby do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych, autocysterna odjechała, a samochód osobowy został załadowany na lawetę pomocy drogowej. Jezdnię uprzątnięto z zanieczyszczeń powypadkowych (zanieczyszczenia stałe oraz płyny eksploatacyjne).Sporządził: mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz