poniedziałek, 21 maja 2012

KRONIKA STRAŻACKA - 21.05.2012

Starogard Gdański, 2012-05-21

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 14.05.2012 r. - 20.05.2012 r.

1.14.05.2012 r., Skórcz, droga wojewódzka 214 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w słup telekomunikacyjny. Tylnia część pojazdu znajdowała się na pasie jezdni utrudniając ruch pojazdów. Osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Oświetlono teren akcji, a osobą poszkodowaną zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazd załadowano na lawetę Pomocy Drogowej. Usunięto pozostałości pokolizyjne. Zabezpieczono i odgrodzono uszkodzony słup telefoniczny oraz uszkodzone znaki drogowe, o czym poinformowano TP SA.

2. 16.05.2012 r., Starogard Gd., ul. Rycerska - zadymienie w budynku handlowym
Na miejscu zdarzenia zastano zadymienie na klatce schodowej galerii handlowo- usługowej. Pracownicy techniczni i pracownicy ochrony podjęli próbę ugaszenia instalacji elektrycznej za pomocą gaśnicy proszkowej wyłączając wcześniej przeciwpożarowy wyłącznik prądu w obiekcie. Klienci i pracownicy znajdowali się na zewnątrz budynku. Menadżer obiektu poinformował, że na drugim piętrze budynku znajduje się przedszkole, w którym znajduje się 47 dzieci wraz z personelem.
Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie odłączono główny dopływ energii elektrycznej przez Pogotowie Energetyczne. Ratownicy wykonali dostęp do źródła pożaru poprzez wycięcie otworów w płytach kartonowo-gipsowych na klatce schodowej. Równocześnie ratownicy udali się do przedszkola w celu sprawdzenia bezpieczeństwa dzieci (pomieszczenia przedszkolne znajdowały się za drzwiami przeciwpożarowymi, nie stwierdzono tam zadymienia oraz stężenia CO). Po zlokalizowaniu pożaru klatkę schodową oddymiono oraz sprawdzono kanały kablowe po wycięciu otworów za pomocą piły szablastej. Ratownicy wraz z personelem wyprowadzili dzieci na zewnątrz budynku. Pracownicy techniczni przystąpili do usuwania uszkodzonej instalacji elektrycznej. Obiekt przekazano zarządcy.

3. 19.05.2012 r., Demlin, droga wojewódzka 224 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano uszkodzony samochód osobowy po wcześniejszym dachowaniu znajdujący się poza jezdnią na polu. Dwie osoby poszkodowane znajdowały sie poza pojazdem. Obie były przytomne. Jedna uskarżała się na ból brzucha, natomiast druga miała lekkie zadrapania na czole. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Ratownicy z OSP Skarszewy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (założeno kołnierze ortopedyczne). Osoby poszkodowane przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji uszkodzony pojazd załadowano na lawetę.

4.19.05.2012 Klaniny, droga gminna - pożar samochodu osobowego
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy marki VW Golf stojący na drodze gruntowej prowadzącej do miejscowości Klaniny w całości objęty pożarem. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palący się samochód.

5. 20.05.2012 r., Starogard Gd., ul. Hallera - zwłoki mężczyzny w rzece Wierzyca
Na miejscu zdarzenia zastano patrol Policji, który zabezpieczał teren i wskazał miejsce, gdzie znajdowały się zwłoki mężczyzny w rzece. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy podjęli czynności pozwalajace na wydobycie ciała mężczyzny z rzeki.


Sporządził: mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz