niedziela, 13 maja 2012

WIELE. Uroczystości odpustowe na jedynej Kalwarii naszej diecezji

W dniach: 19 - 27 maja A.D. 2012 w Sanktuarium Kalwaryjskim w Wielu, na jedynej Kalwarii naszej Diecezji odbywać się będą Uroczystości Odpustowe.

W codziennym zabieganiu potrzeba nam choćby na chwilę przystanąć, aby zastanowić się w jakim kierunku zdążamy. Wierzymy mocno, że w Jezusie Ukrzyżowanym kryje się sekret
i rozwiązanie problemów każdego z nas. Chrystus na krzyżu nadał sens cierpieniu, z jakim musimy się mierzyć. "Prawdziwa odnowa wymaga wypełnienia radością wiary, radykalnością posłuszeństwa, dynamiką nadziei i mocą miłości. Utożsamienie z Chrystusem jest warunkiem wstępnym i podstawą wszelkiej odnowy" - stwierdza Papież Benedykt XVI.
Wykorzystajmy zatem czas pobytu na Kalwarii, u stóp łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, aby odzyskać utracony pokój i spokój serca.

Wszyscy żywo mamy w pamięci Osobę i posługę biskupią naszego Przewodnika Księdza Biskupa Jana Bernarda, który przeszedł do Domu Ojca.

Tegoroczne Uroczystości Odpustowe przeżywać będziemy pod hasłem: "Wyrażamy wdzięczność i dziękczynienie Bogu za dar Naszego Zmarłego Pasterza".

Zaangażujmy się wszyscy i dołóżmy wszelkich starań, aby zgromadzić się - w ramach możliwości - ze swoimi współbraćmi podczas Centralnych Uroczystości na Kalwarii w dniu 20 maja br. o godzinie 10, którym przewodniczyć będzie J E Ks. Bp dr hab. Wiesław Śmigiel - Administrator Diecezji Pelplińskiej.

Niech hasłem tegorocznych pieszych pielgrzymek do Wiela będzie przesłanie: "Niesiemy wdzięczność Bogu za posługę Pierwszego Biskupa Pelplińskiego".

W przeddzień Centralnych Uroczystości u stóp wielewskiej Kalwarii - o godzinie 20 - odbędzie się koncert Legendarnego Zespołu "Skaldowie" - "w hołdzie i pamięci Pierwszemu Biskupowi Pelplińskiemu".

Bądźmy razem, wokół Chrystusowego Ołtarza. Zachęćmy innych!

"Gdy się miłuje - trudu się nie czuje"

Oczekuję wszystkich i każdego z osobna
ks. Jan Flisikowski
Kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego w Wielu

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE www.kalwariawielewska.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz