wtorek, 29 maja 2012

Nasze dziewczęta zwyciężyły w pomorskim finale turnieju...

UKS Pinczyn - drużyna dziewcząt oraz SP Bytów - zespół chłopców - zwyciężyły w pomorskim finale Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". W nagrodę wystąpią w kolejnym etapie rozgrywek oraz spełnią swoje marzenia i przekażą Reprezentacji Hiszpanii na EURO 2012 wyjątkową flagę z życzeniami i podpisami wszystkich uczestników pomorskiego finału. Spotkanie z gwiazdami hiszpańskiego futbolu jest częścią wielkiej "Akcji Flaga", w ramach której dzieci i trenerzy z 16 finałów wojewódzkich Turnieju podpiszą, a następnie wręczą 16 flag państw - 16 reprezentacjom, które będą występować na Turnieju UEFA Euro 2012.


W czwartek, 24 maja w Stężycy, przy dopingu wspaniałej publiczności, 30 najlepszych drużyn z Pomorza z niespotykaną determinacją walczyło o zwycięstwo i związane z nim nagrody. Na pomorski finał Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" sponsor Turnieju - firma Tymbark oraz jego organizator - Polski Związek Piłki Nożnej, przygotowali bowiem niezwykłą niespodziankę w postaci "Akcji Flaga". To wyjątkowe przedsięwzięcie, dzięki któremu dzieci ze zwycięskich drużyn z każdego województwa, będą mogły spełnić swoje piłkarskie marzenia. Na każdym z 16 finałów wojewódzkich, młodzi piłkarze i piłkarki podpisują jedną z 16 flag uczestników Turnieju UEFA Euro 2012. Następnie przekażą je podczas wyjątkowych spotkań swoim futbolowym idolom - piłkarzom z reprezentacji każdego kraju wraz z życzeniami powodzenia podczas rozgrywek Turnieju EURO 2012.

W trakcie finału pomorskiego młodzi piłkarze oraz ich trenerzy podpisali hiszpańską flagę, którą zwycięskie drużyny już wkrótce przekażą wraz z życzeniami reprezentacji Hiszpanii. Do "Akcji Flaga" w każdym województwie zostali zaangażowani Ambasadorzy - piłkarze, związani z rozwojem futbolu w danym województwie. Podpiszą oni wraz z dziećmi i trenerami Flagę danego kraju - uczestnika Turnieju EURO 2012. Ambasadorem w województwie pomorskim jest Marek Zieńczuk (były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk).

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to największy Turniej dla dziesięciolatków w Europie. Tylko na Pomorzu do tegorocznej edycji rozgrywek zgłosiło się ponad 6000 dzieci, a w całej Polsce ponad 140 000. Obok Pucharu Tymbarku oraz tytułu Mistrzów U-10 młodzi piłkarze i piłkarki walczą także o nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz reprezentacji, która wygra Turniej UEFA Euro 2012.Rywalizacja w trakcie finału pomorskiego była niezwykle zacięta, a młodzi zawodnicy wykazali się nie tylko znakomitymi umiejętnościami piłkarskimi i niezwykłym duchem walki, ale również szacunkiem dla przeciwnika i znakomitą postawą na boisku.

W kategorii chłopców, w starciu finałowym zmierzyły się ze sobą zespół SP BYTÓW oraz drużyna z SP 35 GDAŃSK. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 zespołu SP BYTÓW. Dzięki zaangażowaniu wszystkich zawodników i pełnej pasji grze, drużyna ta uzyskała niezwykle cenny awans do kolejnego etapu rozgrywek.

W grupie dziewcząt zwycięstwo wywalczyła sobie drużyna SP PINCZYN w spotkaniu z SP 1 CZŁUCHÓW. Dziewczynki z wygrały stosunkiem bramek 3:1. Drużyna ta dołączy do zwycięskiej drużyny chłopców z woj. pomorskiego w następnym etapie rozgrywek.

Trener dziewczynek, Mirek Urban, następująco ocenił grę swoich podopiecznych: W finale trafiliśmy na bardzo trudnego przeciwnika. Moje zawodniczki musiały walczyć od pierwszej do ostatniej minuty. Czujemy teraz ogromną radość z tego zwycięstwa. Szczególnie cieszymy się z dodatkowej nagrody, jaką jest możliwości bycia na treningu drużyny Hiszpanii. To na pewno duże wyróżnienie móc zamienić parę słów i zrobić pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami tej klasy.

Zdobywcy pierwszych miejsc zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami i sportowymi upominkami. Już od dziś przygotowują się do spotkania z Reprezentacją Hiszpanii, by życzyć im powodzenia podczas Turnieju EURO 2012.Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali także pamiątkowe medale i nagrody ufundowane przez sponsora Turnieju - firmę Tymbark.

Nagrody indywidualne - chłopcy
Król strzelców: Emil Szymczewski (SP 35 Gdańsk)
Najlepszy bramkarz: Oliwier Lisek (SP Starogard Gdański)
Najlepszy zawodnik: Bartek Hering

Nagrody indywidualne - dziewczęta
Król strzelców: Daria Nowak (SP 1 Człuchów)
Najlepszy bramkarz: Oliwia Wagga (SP Pinczyn)
Najlepszy zawodnik: Karolina Labuda

Drużyny chłopców:
I miejsce: SP Bytów
II miejsce: SP 35 Gdańsk
III miejsce: SP 9 WEJHEROWO
IV miejsce: SP STAROGARD GDAŃSKI

Drużyny dziewczynek: I miejsce: SP PINCZYN
II miejsce: SP 1 CZŁUCHÓW
III miejsce: SP TUCHOMIE
IV miejsce: SP MAŁE WALICHNOWY

Zwycięskie drużyny zostaną dodatkowo wzmocnione o najlepszych zawodników i zawodniczki z pozostałych zespołów z Pomorza, aby w kolejnym etapie rozgrywek reprezentować swoje województwo.
Do dalszej wytężonej pracy piłkarzy i piłkarki z pomorskiego, zachęcać będzie z pewnością nagroda główna tegorocznej XII edycji Turnieju. Drużyna, która pokona swoich rywali w Wielkim Finale, wyjedzie w niezapomnianą podróż na mecz drużyny, która zwycięży w Turnieju UEFA Euro 2012. Jednak cel tego wyjazdu pozostanie nieznany do 1 lipca, kiedy to zostaną ostatecznie wyłonieni nowi Mistrzowie Europy. Dotychczas zwycięzcy poprzednich edycji odwiedzili już takie legendarne stadiony, jak: Ajaxu Amsterdam, Camp Nou w Barcelonie, Wembley w Londynie, Santiago Bernabeu w Madrycie i San Siro w Mediolanie.

Wśród gości finału pomorskiego, obok rodziców i kolegów młodych zawodników, obecny był również: Andrzej Szczepański p.o. prezesa pomorskiego PZPN.
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu lat jest firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz