poniedziałek, 23 sierpnia 2004

Jordan

Zespół Jordan powstał w 1989 roku w Starogardzkim Centrum Kultury. Gra muzykę reggae.

Zespół jest najdłużej grającą na Kociewiu formacją grającą muzykę reggae, a także najdłużej istniejącą grupą grającą nurt alternatywnej muzykii (bules, rock, heavy metal, reggae). -Wybraliśmy ta muzykę, gdyz jest ona najbardziej zblizona do naszych naturalnych rytmów - mówi wokalista zespołu Arkadiusz "Arasa" Sandach -zgodnych z biciem serca. Zasadniczo gramy reggae, chociaz znane są nasze "mutacje", na przykład zespół "Żniwa &39;99, grający poezję psychodeliczną. Wykonujemy wyłącznie swoją twórczość. Wiekszośc tekstów piszę ja.Początki kapeli powstały z inicjatywy basisty Sławomira "Stipy" Stobińskiego oraz gitarzysty Radosłąwa Norka, który "popłynął" poza Kociewie i wspiera zespół duchowo. Z pierwszego skkładu jest wokalista i gra wyżej wymieniony basista. Od zawsze z Jordanem współrpacują perkusista Janusz Grzywacz i grający na bongosach Janusz "Jahsiu" Byczyński.

- Wystepujemy najczęściej na Kociewi i szerzej - na Pomorzu - mówi wokalista - Ale też na uwagę zasługują nasze koncerty w Olecku, mamy też za sobą trasę koncertową w Bieszczadach, dwukrotny udział w warszawskiej imprezie Reggae messageoraz niedawno udział w najwięksszej imprezie reggae w Polsce w festiwalu w Ostródzie. Była to trzydniowa impreza, przewinęła się tam cała czołówka polskiego reggae.
Z przyjemnością grają w starogardzkich pubach, między innymi w Ogródku przy Lubichowskiej, w Piwnicy w Starostwie, w Beer Club przy Browarowej. Są bardzo pozytywnie odbierani przez młodzież, jak też i przez starsze pokolenie. Do najbardziej znanych piosenek zespołu, nuconych przez wszystkie pokolenia, należą utwory: Kolory, Jedna rodizna, Pij dobre Zioła, Oczy moj i z nowszych Umysł człowieka to nie kartoteka oraz Jedziemy do lasu.
- Ostanio wystepowaliśmy w restauracji Ogródek z okazji święta harleyowców. Miala być impreza plenerowa, niestety z powodu ulewy przenieśliśmy wibracje do środka, gdzie wraz z najbardziej wierną publiką bawilismy się do północy - mówi Arkadiusz. - Na Kociewiu jest za mało tego typu spotkań. Ta impreza była jednym z pozytywnych światełek i odpowiedzią na zapotrzebowanie fanów szeroko pojętej muzyki niezależnej. Warto podkreślić udział na tej imprezie bluesowego zespołu Vacat z Grudziądza.
Sklad zespolu: gitara basowa - Słąwomir "Stiopa" Stobiński, vocal - Arkadiusz "Aras" Sandach, gitara rytmiczna - Krzysztof Jeliński, gitara solowa - Maciej "Dziadzia" Gulgowski, klawisze - Radosław "Młody", perkusja - Janusz Grzywacz, bongosy - Janusz "Jahsiu" Byczyński.Kontakt z zespołem - tel. Stiopa: 602 769 265, Aras: 602 590 359.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz