wtorek, 24 sierpnia 2004

Świat się skurczył

OSIEK. Coraz więcej posiadaczy "kompów" ma stałe łącze do internetu. Przy gminnej bibliotece jest też kawiarenka internetowa. Za 1 zl za godzinę surfuje tu ponad 20 osób dziennie.
Mówi kierowniczka biblioteki Małgorzata Topolewska: Z kawiarenki korzysta przeważnie młodzież. Dorośli najczęściej szukają pracy, a młodzież konkretnych informacji. Poza tym grają i piszą maile. Z doskoku nikt nie otrzyma tu miejsca. Są tylko 3 komputery, więc trzeba rezerwować. Niektórzy robią to w przeddzień.
Licealistka Patrycja Hamerską akurat "wróciła" ze Szwecji. - Korzystam z kawiarenki czasami 2 razy w tygodniu - mówi. - Wysyłam liściki do przyjaciół z klasy. Utrzymuję z nimi kontakt. To tańsze niż komórka. Często szukam informacji. Teraz przeglądam oferty pracy wakacyjnej dla uczniów. Takie ogłoszenie jest szybsze niż w gazecie. Ta kawiarenka to pewien rodzaj rozrywki, a tu nie ma ich za wiele. Gorzej, jak ktoś często czatuje. Bardzo łatwo się uzależnić.
Przy drugim komputerze siedzą Kasia i Joasia Mańkowskie. - Teraz gramy, ale też oglądamy tapety do komórek, dzwonki. Czatujemy też z chłopakami. Ale nigdy nie umawiamy się z nieznajomymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz