czwartek, 26 stycznia 2006

Spotkania z poezją

Zespole Szkół Publicznych w Zblewie zima to czas spotkań z poezją. 17 stycznia odbyła się już VI edycja Konkursu Recytatorskiego dla klas 0 - III. Co roku organizatorzy przybliżali uczniom twórczość jednego z wybranych poetów polskich, którego utwory młodzi recytatorzy prezentowali podczas swoich wystąpień na scenie. W tym roku uczniowie klas nauczania zintegrowanego i oddziałów przedszkolnych z naszej szkoły recytowali utwory poetyckie wybranego przez siebie autora. Po wstępnych eliminacjach we wszystkich oddziałach do konkursu zakwalifikowało się 18 uczniów. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu następujących miejsc:


w grupie uczniów kl. 0 - II 1. miejsce - Julia Herold, 2. miejsce - Patrycja Wilgorska, 3. miejsce - Kacper Kulas,
w grupie kl. II - III 1. m
W iejsce - Paulina Adamowska, 2. miejsce - Agnieszka Wojak, 3. miejsce - Dorota Kowalska.
Mistrzem Recytacji została Klaudia Swalińska.
W przeciwieństwie do ubiegłych edycji pojawiły się utwory mniej znane, ale też o ciekawej tematyce, jak chociażby wiersz Tadeusza Śliwiaka "Rozmowa śniegowych bałwanów", którego plastyczna ilustracja stanowiła tło dla występów młodych recytatorów.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy Uzyskali również szansę zaprezentowania swoich umiejętności na konkursach wyższego szczebla.
Wielkie zaangażowanie uczestników i liczny udział publiczności w ww. konkursach świadczy o potrzebie uczestniczenia w przeżywaniu "przygody z poezją".


Nauczyciele - korespondenci ZSP w Zblewie

Na zdjęciach
1. Mistrzyni recxytacji
2. laureaci w kategorii klas 0 - I
3. laureaci w kategorii klas II - III, p. Aleksandra Strzelecka (dyrektor szkoły), Barbara Krajewska (organizator konkursu)
4. uczestnicy konkursu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz