wtorek, 31 stycznia 2006

UM STarogard - informacje - 31.01.2006

Serwis prasowy Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim z 30 stycznia 2006 r.


W poniedziałek 23 stycznia Prezydent Miasta Stanisław Karbowski oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Janiną Grelewicz odwiedzili rodzinę państwa Ewy i Kazimierza Juźwik, którym 2 stycznia urodził się synek Łukasz. Jest to pierwsze dziecko w Starogardzie, które w przyszło na świat w nowym 2006 roku. Prezydent pogratulował rodzicom i życzył między innymi: "by pośród trosk i wyrzeczeń związanych z wychowaniem maleńkiego Łukasza na dobrego człowieka towarzyszyła radość i szczęście".


25 stycznia, w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Witolda Lutosławskiegow 250. rocznicę urodzin kompozytora odbył się koncert: "Wolfgang Amadeusz Mozart - człowiek i dzieło".Wystąpił Duet Klarnetowy Gdańskiej Akademii Muzycznej ,Aleksandra Rutkowska -
I klarnet, Studentka Gdańskiej Akademii Muzycznej, laureatka wielu konkursów muzycznych, stypendystka Prezydenta miasta Gdańska, uczestniczka wielu kursów mistrzowskich gry na instrumentach dętych i Marek Schiller - II klarnet, Profesor zwyczajny Gdańskiej Akademii Muzycznej, kierownik Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, solista koncertów symfonicznych, juror wielu muzycznych konkursów krajowych i zagranicznych. On to właśnie podczas koncertu w Starogardzie wprowadził słuchaczy w świat muzyki Mozarta. Powtórzył za Arnoldem Schonbergiem, że: "obowiązującą muzyką w niebie jest Bach, ale jak aniołowie są sami, grają sobie Mozarta". Duet klarnetowy zagrał m.in.Arię z opery "Wesele Figara", Arię Cherubina z opery "Wesele Figara", Duety KV 487, Duet KV 424 nr 2. By dłużej pozostać we wspaniałym nastoju, oragnizatorzy po koncercie zaprosili wszystkich gości do obejrzenia wystawy w holu szkoły"Wolfgang Amadeusz Mozart - człowiek i dzieło". Organizatorami wystawy i koncertu byli Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty i Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Witolda Lutosławskiego.

MOPS informuje:
Podczas zimy osoby bezdomne z terenu miasta Starogard Gdański mogą otrzymać pomoc w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Zainteresowani powinni zgłosić się osobiscie do Ośrodka w dni robocze, tj.od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Apelujemy do mieszkanców miasta, którzy zauważą w swojej okolicy osoby bezdomne, aby informowali o tym pracownikówm Ośrodka. Wystarczy zatelefonować w godzinach urzędowania MOPS pod nr telefonu 0585624458.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz