środa, 4 stycznia 2006

Złoty tuzin

W miniony czwartek aż 12 par małżeńskich z gminy Smętowo Graniczne, które przeżyły ze sobą już 50 lat, zostało odznaczonych przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Uroczystość wręczenia medali Złotym Jubilatom odbyła się w reprezentacyjnej Sali Ślubów w Smętowie Granicznym. W imieniu prezydenta RP medale wręczał wójt gminy Jerzy Zieliński wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Zającem i sekretarzem Urzędu Gminy Urszulą Dejną oraz kierownikiem miejscowego USC Arletą Sommer. Wszyscy dostojni jubilaci oprócz medali otrzymali piękne bukiety kwiatów oraz prezent kopertowy ufundowany przez wójta. Dla odznaczonych przygotowano także sympatyczny poczęstunek wraz z symboliczną lampką szampana.- Jestem usatysfakcjonowana, że jeszcze w tym roku mogliśmy uhonorować naszych jubilatów - mówi Arleta Sommer, kierownik USC. - Z otrzymaniem medali były pewne kłopoty spowodowane przez urzędników na szczeblu wojewódzkim, ale to już historia. Mijający rok był obfity w jubileusze. Przypomnę, że niedawno 60-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Otylia i Henryk Ciachorowscy ze Smętowa. Dzisiaj mamy rekordową ilość par, które przeżyły już razem po 50 lat. W poprzednim roku podobny jubileusz obchodziło tylko 7 par. A za 50 lat może być aż 36 par jubilatów gdyż w tym roku, w naszej gminie zawarto aż 36 związków małżeńskich.

- Życzę wszystkim małżonkom, aby w zdrowiu doczekali Szmaragdowych Godów - powiedział wójt Jerzy Zieliński.
Życzenia wójta przyjęte zostały burzliwymi oklaskami. Jubilaci wspominali swoje młode lata i śpiewali kolędy. Na zakończenie uroczystości wykonaliśmy wszystkim jubilatom pamiątkową fotografię.
Mieszkańcy gminy Smętowo
Odznaczeni w 2005 roku
Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
1. Jadwiga i Franciszek Uliczek mieszkający we Frący
2. Helena i Zenon Chmielewscy mieszkający w Kamionce
3. Jadwiga i Stanisław Skarka mieszkający w Kopytkowie
4. Wanda i Franciszek Lemscy mieszkający w Kopytkowie
5. Małgorzata i Edward Behrendt mieszkający w Kopytkowie
6. Marta i Konrad Labon mieszkający w Kościelnej Jani
7. Teresa i Henryk Szczepińscy mieszkający w Leśnej Jani
8. Stefania i Jan Wasielewscy mieszkający w Luchowie
9. Irena i Zygfryd Chrzanowscy mieszkający w Smętowie
10. Gertruda i Edward Guzowscy mieszkający w Smętowie
11. Rut i Bogusław Kwaśniewscy mieszkający w Smętowie
12. Anna i Zygmunt Kosedowscy mieszkajacy w Smętowie.

Tekst i foto: Stanisław Sierko
Podpis pod foto:
1. Aż 12 par małżeńskich mieszkających w Smętowie Granicznym zostało odznaczonych prezydenckimi medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz