czwartek, 12 stycznia 2006

XIV Finał WOŚP w Skórcz

Juz po raz 14 zagrała Wieka Orkiestra Światecznej Pomocy. Kolejny raz do akcji przyłaczyli sie mieszkańcy Skórcza. Miejski Ośrodek Kultury z tej okazji urzadził szereg imprez w siedzivbie MOK przy ul. 27 Stycznia 4.


Życzliwe licytacje - Orkiestrowy tort
Jedną z głównych atrakcji WOŚP w Skórczu są licytacje. Tradycyjnie, najwięcej emocji wzbudza licytowanie orkiestrowego tortu.

W ubiegłym roku tort został skutecznie wylicytowany przez Tadeusza Zielińskiego, burmistrza Skórcza.

Licytujący burmistrz
- Chętnie biorę udział w orkiestrowych licytacjach bo popieram, z całego serca ich serdeczny cel - powiedział burmistrz. - W tym roku także wezme udział w licytacji tortu. Liczę, że uda mi się podbić cenę tortu powyżej ubiegłorocznej. Przypomnę, że wtedy za tort zapłaciłem 150 zł. Jestem pewien, że dzisiaj znajdzie się ktoś kto da więcej.
Wspaniały, dwupiętrowy tort został podarowany WOŚP przez Janusza Wódkowskiego, prezesa Gminnej Spółdzielni SCh w Skórczu. Licytację rozpoczęto od ceny wywoławczej 100zł. Natychmiast podbito ją o 10 zł. Potem o 20 zł. Przy kwocie 150 zł. nastąpiło chwilowe zawahanie licytantów. Prowadząca licytację skutecznie jednak podgrzewała atmosferę rywalizacji. Na placu boju pozostało już tylko dwóch licytantów.
- Jest 200 zł. - krzyknęła radośnie prowadząca. - Czyżby pan burmistrz miał zostać ponownie zwycięzcą?
Na sali zapadła cisza wyczekiwania. Wiele osób ukradkiem spoglądało na drugiego licytanta, obok którego stał radny, Gerard Rejmus. Chwila wahania.
- Mamy 210 zł. - wręcz krzyczała do mikrofonu prowadząca. - Brawo panie Romanie. Dziękujemy i prosimy do nas.

Skrzat zwycięzca
Zwycięzcą licytacji został Roman Kitowski, właściciel miejscowego baru "Skrzat".
- Proszę o przekazanie tego tortu dzieciom z Warsztatów Terapii Zajęciowej "Caritas" w Skórczu - powiedział Roman Kitowski, wznosząc z dumą wygrany tort.
Rozległy się gorące oklaski.
- A w zeszłym roku, to pan burmistrz podzielił cały tort tutaj, na sali - powiedział rezolutny chłopczyk siedzący w pierwszym rzędzie. - Zjadłem dwa kawałki. To był bardzo dobry tort. Ten też wyglądał bardzo smacznie.
Burmistrz, Tadeusz Zieliński pośpieszył natychmiast z gratulacjami do zwycięzcy licytacji.
- Cieszę się, że zwyciężył jeden z biznesmenów Skórcza - powiedział burmistrz. - To świadczy, że w naszym mieście stwarzamy dogodne warunki dla rozwoju szeroko pojętego biznesu.
Licytacje trwały nadal. Wśród najaktywniejszych i najbardziej szczodrych uczestników licytacji brylowała radna, Jolanta Łacik. Innych radnych nie zauważyliśmy na sali Wielkiego Grania. Ogółem z samych licytacji zebrano ponad 700 zł.


Orkiestrowa gwiazda
Rozfalowana widownia
Zamiejscową gwiazdą skórzeckiej Wielkiej Orkiestry był Rafał Dzienniak ze Szteklinka, znany zwycięzca telewizyjnej "Szansy na sukces".

- W ubiegłym roku śpiewałem w Bobowie i tutaj - wspomina Rafał. - W tym roku skoncentrowałem się na jednym występie. Zaśpiewam tylko w Skórczu. Zamierzam rozfalować publiczność.
Zapowiedź występu Rafała Dzienniaka wywołała burzliwe oklaski. W Skórczu jest on znany i lubiany. Stąd właśnie pochodzą członkowie jego zespołu "The Play". I zaczęło się rozfalowywanie publiczności. Scena zaroiła się roztańczonymi dziećmi. Cała sala żywiołowo klaskała i rytmicznie kołysała się. Widownia faktycznie falowała.
- Myślę, że śpiewałem we wszystkich 14 WOŚP - powiedział Rafał. - Pamiętam, że już jako mały chłopak śpiewałem w orkiestrowych chórkach. A od 2002 roku czyli od zwycięstwa w "Szansie na sukces" śpiewam na każdej WOŚP solo lub z zespołem. Lubię śpiewać w Skórczu. Tu jest niepowtarzalna, serdeczna atmosfera. Cieszę się, że będzie licytowana moja płyta i w ten sposób dodatkowo wesprę konto WOŚP.

sas

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz