wtorek, 4 kwietnia 2006

UROCZYTOŚĆ I ROCZNICY ŚMIERCI JANA PAWŁA II

Obchody uroczystości związane z I rocznicy śmierci Jana Pawła II w gminie i parafii Lubichowo zostały zainaugurowane w piątek 31.03.2006. O godz. 9.00 odbyło się spotkanie modlitewne przy pomniku Jana Pawła II dla Gimnazjum, Szkoły Podstawowej, Przedszkola.

Były modlitwy o rychłą Beatyfikację Papieża. W czasie mszy św. śpiewał zespół "Cały Twój" pod kierownictwem muzycznym pana Sylwestra Klamana, a dzieci ze Szkoły Podstawowej, dwie bliźniaczki Dubiella, zaśpiewały Pieśń Góralską. Na skrzypcach grała Daria Wrycza. Złożono kwiaty pod pomnikiem. Następnie w Gimnazjum odbył się apel.W niedzielę 02.04.2006 przeprowadzono Adoracje Najświętszego Sakramentu z Różańcem Jana Pawła II. O godz.21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski z Różańcem. Wzięło w nim udział ok.1200 wiernych w tym delegacje Rady Gminy Lubichowo na czele z Przewodniczącym Czesławem Cichockim, Władze Gminy z Wójtem Gminy Ryszardem Alechniewiczem, Rady Parafialnej i Gimnazjum.
Mieszkańcy gminy Lubichowo pod pomnikiem Jana Pawła II złożyli liczne wiązanki kwiatów i zapalili znicze.O godz. 21.37 delegacje złożyły kwiaty, biły dzwony oraz włączono sygnał strażacki. Wartę przy pomniku Jana Pawła II zaciągnęli strażacy i harcerze. Śpiewał zespół "Cały Twój". Rozważnie modlitwę prowadziła młodzież z gimnazjum. Ks. kanonik. Jan Kulas przypomniał zebranym kształt i wielkość pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II - 264 Papieża wybranego na Stolice Apostolską w dniu 16 października 1978 roku. Wskazał najważniejsze wydarzenia i przesłania Papieża skierowane do Polaków i wiernych na całym świecie. Ks. Kanonik przeniósł się w słowach do chwil najcięższych i najtrudniejszych w życiu Papieża jak również w życiu wiernych tj. zamach na placu św. Piotra 13.05.1981 r. oraz 2.04.2005 r. gdy Papież umiera i przechodzi do Domu Boga w 1985 r. życia. Papież jednak pozostawia sobie wielką spuściznę dorobku swojego życia, nauczania - testament, w którym przekazał dla nas zadania i drogowskazy prowadzące człowieka do zbawienia i świętości. Ks. Proboszcz powiedział " Dziś cały świat modli się o jego wyniesienie na ołtarze." Zadał również pytanie " Co zmieniło się w naszych sercach i w naszym życiu". Przypomniał również liczne pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w tym pielgrzymkę w 1990 r. gdy dotarł do Pelplina, a w pomniku wykonanym przy kościele parafialnym również do Lubichowa. "Polacy mogą być dumni- Jego pontyfikat zmienił oblicze ziemi.". "Rok po śmierci stwierdzamy Jego wielka obecność w sercach ludzkich. On jest tu z nami!". "Módlmy się o Jego rychłą beatyfikację."

Dekoracja ołtarza w Kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Lubichowie

Fot. i oprac.: Anna Ormanin i Julita Szczygielska
Wysłany przez kociewiak opublikowano poniedziałek, 03 kwiecień, 2006 - 16:24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz