poniedziałek, 28 maja 2007

Tczew.Międzynarodowy Festiwal Muzyki Rodzinnej.

W Tczewskim Domu Kultury w dniach 24 - 27.05.2007 miał miejsce Międzynarodowy Festiwal Muzyki Rodzinnej. 24 i 25 miały miejsce przesłuchania konkursowe, w których udział wzięło wiele rodzin z całego świata min: z Litwy, Słowacji, Izraela, Łotwy, jak i z różnych części Polski: Olsztyna, Suwałk, Zakopanego.
Ideą festiwalu jest propagowanie wartości muzycznych i pielęgnacja więzi rodzinnych i przyjacielskich międzynarodowych kontaktów. W szranki stanęła również grupa rodziny Laserów i Ciecholewskich, którzy są czlonkami teatru Kuźnia Bracka i wlaśnie pod taką nazwą zaprezentowala swój porgram "Piosenki naszych dziadkow" . Nowe, ciekawe aranże zapomnianych piosenek spokaly się z zywą reakcją publiczności. Uczestnicy festiwalu z aprobatą przyjęli zachętę do wspólnych zabaw, śpiewali wszyscy, nawet uczestnicy zagranicznych zespołów . Można bylo uslysześ m.in. : "Ta dorotka, ta maluśa", "My jesteśmy krasnoludki" , "Miala baba koguta". Wysiłek i pomysłowość docenili jurorzy, po występie osobiście gratulujac. Grupa została nagrodzona pierwszą nagrodą, a program po raz drogi można było uslyszeć na koncercie galowym laureatów.
Starogard reprezentowały również dwie inne druzyny. Rodzina Miilerów i Olerów, czyli zespól "MO trzy po trzy", oraz rodziny Hoduniów i Piskorskich. Wszystkie trzy rodziny zostaly zauważone i docenione na festiwalu - zostaly nagrodzone pucharem przechodnim, który spocznie w gabinecie Prezydenta Miasta Starogard.
Po konkursie laureatów wszystkie rodziny paradowały ulicami Tczewa.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz