środa, 18 lipca 2007

NA JAGODY - FOTOREPORTAŻ I

OSIEK. Odbyła się tu cykliczna impreza "Na jagody". Opiszemy ją sprintem, żeby zmieścić zdjęcia. Dużo więcej zdjęć znajdziecie na stronie www.osiek.kociewiacy.plNa Jagody - impreza wielowątkowa

Jak co roku, impreza zaczęła się od wyścigu kolarskiego dookoła Kałębia (13 km). Pedałowało 27 uczestników w II kategoriach wiekowych: do 13 l. i powyżej 13 l. Najstarszy uczestnik - miał 69 lat, najmłodszy - 9. Oto miejsca w pierwsze kategorii:
I - Filip Kowalkowski z Osieka,
II - Tomasz Labon z Kościelnej Jani,
III miejsce - Paweł Kazubowski z Osieka.
W drugiej kategorii:
I - Piotr Labon z Kościelnej Jani (czas - 26,3 na 13 km),
II Kasia Labon,
III - Arkadiusz Derda z Wycinek.

Wyścig niestety z roku na rok podupada. Poziomu broni rodzina Labonów na kółkach. Wśród nich Kasia, która całkiem niedawno wywalczyła wicemistrzostwo Polski młodzieżowców na... torze. Stosujemy trzy kropeczki, gdyż Kasia specjalizuje się przecież w jazdach w terenie.

W konkursie "Jedzenie jagód na czas" I był Piotr Piłczyński z Wycinek, II - Mirosław Piłczyński, III - Jan Mazur z Bukowin.

Fantastycznie wypadły w turnieju sołectw panie z gminy Osiek z KGW: Osiek, Karszanek, Wycinki, Bukowiny, Jeżewnica, Lisówek, Kasparus. Uffff, tyle tych kół, a jeszcze wiosną delegacja pań z gminy podglądała inne KGW w Jabłowie. Tu I m. zdobyło sołectwo Karszanek. Otrzymało przechodni puchar od poprzedniego zwycięzcy - Bukowin. II - Bukowiny, III - Osiek. Były oczywiście nagrody (przede wszystkim czajniki bezprzewodowe).
Pokazujemy kilka stoisk KGW. Panie oferowały pyszności, m.in. z kuchni ludowej. Jedno ze stoisk sprzedawało gofry z różnymi smakowitościami na wierzch. Najdroższy gofr, XXL, to była istna kumulacja smaków.

Oczywiście odbyły się Wybory Małej Miss Lata 2007. Zostały zgłoszone 34 dziewczynki w wieku od 3 do 10 lat. Sześć z nich dostały w nagrodę pluszaki, pozostałe nagrody pocieszenia. Urodę dziewczynek oceniało 9-osobowe jury. Wśród nich mała miss z zeszłego roku. To ona zakładała koronę następczyni.

W kolejnym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, zorganizowanym przez LGD Chata Kociewia, brały udział Lubichowskie Kociewiaki, z Zielonej Góry Ale Babki, dzieci w Wycinek i dzieci z Osieka.

Potem odbyły się Ogólnopolskie Wybory Miss Lata 2007. Oglądało je już bardzo dużo osób. Ludzie od ogólnych szacunków mówią, że ok. 3000 bawiło się przy gwieździe wieczoru: Don Vasyl Junior i Cygańskie Gwiazdy. Uwzględniając, że duża część się "przewijała", szacunkowo można mówić o 6000.

A wniosek jest taki, że oprócz gastronomii na imprezy mocno przyciągają piękne dziewczyny. Niektórych jak magnes. A drugi wniosek - że piękne dziewczyny przyciąga scena, wybieg. Też jak magnes. Tak już jest i koniec.
Zrelacjonował Tadeusz Majewski - Dziennik Bałtycki, Wirtualne Kociewie

Mateirał z imprezy ukaże się również w piątkowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego


Kolarska rodzina Labonów. Od lewej Kasia - wicemistrzyni Polski. Fot. Tadeusz Majewski


Lubichowskie Kociewiaki z Lubichowa występują w Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych. Fot. Tadeusz Majewski


Hmmm.... Która teraz weźmie moją koronę - myśli sobie zapewne ta od lewej, ubiegłoroczna Miss. Fot. Komplex/MK


Wójta Stanisława Kurowska wręcza nagrody - pluszaki. Na razie pięknym damom wystarczą. Fot. Komplex/MK


Przedstawiciele sołectw odbierają nagrody. Fot. Tadeusz Majewski


To jest to, proszę Panów - żywe piękno na scenie. I z nr 1, który rzeczywiście okazał się numerem 1. Fot. Komplex/MK
Ludzie tłum, szacunkowo ze 3000.


Kiedy tańczy Cyganka, wygląda jak motyl. Pod warunkiem, że zdjęcie jest wydrukowane w kolorze. Fot. Komplex/MK


Świetne stoisko Bukowin. Tu było wszystko - od regionalnych potraw po dzieła sztuki. Fot. Tadeusz Majewski


Golce, prosimy, golce! Fot. Tadeusz Majewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz