piątek, 13 lipca 2007

Osiek, Zblewo, Wdzydze - imprezy weekendowe

Co w ten weekend

Samorządowcy będą się kopać

BYTONIA. W sobotę (14 lipca) o godzinie 9 na boisku sportowym w Bytoni zacznie się Turniej Piłki Nożnej dla Pracowników Samorządowych Powiatu Starogardzkiego. W składzie drużyn reprezentujących poszczególne jednostki samorządowe będziemy mieli możliwość zobaczyć między innymi starostę starogardzkiego Sławomira Neumanna. Gminę Zblewo reprezentować będą m in. wójt Krzysztof Trawicki (bramka) i jego zastępca Artur Herold (obrona). W drużynach innych jednostek samorządowych także wystąpią wójtowie i ich zastępcy.

OSIEK. Jagodzianka, nie na jagody
14 lipca impreza odbędzie się również w Osieku. Będzie to kolejna edycja "Na Jagody". Impreza słynie z tego, że odbywa się tam prawie wszystko, oprócz mistrzostw w zbieraniu jagód, co miało być jej najważniejszym punktem. Ale cóż, jagody rosną, kiedy chcą, a nie pod imprezy. Co będziemy mieli... O godz. 15 jak co roku rozpocznie się wyścig rowerowy wokół jeziora Kałębie (ok. 14 km, start - przy SKR Osiek, meta - przy ośrodku zdrowia), o godz. 16 - uroczyste otwarcie imprezy na estradzie przed "Domem Strażaka" . Godz. 16.10 - turniej sołectw gminy Osiek i przegląd zespołów folklorystycznych. O godz. 17.30 - gwóźdź programu, czyli wybory Małej MISS LATA (od 3 do 10 lat; zapisy na miejscu). O godz. 19 - bicie rekordu jedzenia jagodzianek na czas. Godz. 19.30 - ogłoszenie wyników wyścigu rowerowego i turnieju sołectw oraz wręczenie nagród. 20.00 - Ogólnopolskie wybory MISS LATA - Osiek 2007. O 21.00 wystąpi gwiazda wieczoru - DON VASYL JUNIOR I CYGAŃSKIE GWIAZDY. Rozpocznie się też zabawa taneczna,. Która ma trwać do białego rana. Grać będzie zespół "RAM". Nie zabraknie imprez towarzyszących. W Domu Samopomocy będzie można obejrzeć wystawę oraz degustować potrawy kuchni regionalnej. Będą też liczne konkursy dla dzieci i dorosłych. Organizatorem jest gmina.

WDZYDZE KISZEWSKIE - skansen. W niedzielę o godz. 10 rozpocznie się tu XXXIV Jarmark Wdzydzki. Warto pojechać, choćby dlatego, że część chałup w skansenie pochodzi z Kociewia. W bogatym jak co roku programie wystawa prac artystów, rzemieślników i rękodzielników przede wszystkim z Pomorza, pokazy wiejskich zajęć, rzemiosł, sztuki ludowej, występy zespołów folklorystycznych i wiejskich kabaretów i koncerty na zabytkowych instrumentach. Na te jarmarki zjeżdża tu corocznie- ostrożnie licząc - kilkanaście tysięcy ludzi.
Oprac. Tadeusz Majewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz