sobota, 21 lipca 2007

Wycieczka pań z KGW Smętowo Graniczne

Wycieczka Gminnej Rady Kobiet.


Dnia 30 czerwca bieżącego roku 55 pań aktywnie uczestniczących w pracach Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Smętowo wzięło udział w wycieczce autokarowej do Gdańska i na Hel. Przy współpracy Urzędu Gminy i pomocy Pani Wójt Zofii Kirszenstein zorganizowano wyjazd, dzięki któremu uczestniczki mogły w miłej atmosferze spędzić sobotni dzień.

Wśród wielu punktów programu było między innymi podziwianie uroków Starego Miasta: Targ Węglowy, ulice Długa i Mariacka, Motława i Targ Rybny. Oczywiście nie zapomniano o Bazylice Mariackiej, a niektóre z Pań mogły zachwycać się pięknem Gdańska z tarasu widokowego kościoła.

Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk był sponsorem rejsu tramwajem wodnym z Gdańska na Hel. Ta prawie dwugodzinna "podróż" katamaranem "OPAL" dostarczyła niezapomnianych wrażeń, tym bardziej, że większość Pań po raz pierwszy miała możliwość pływania po Zatoce Gdańskiej.

Kolejną atrakcją wycieczki był pokaz tresury fok w Fokarium Instytutu Oceanografii. Z zainteresowaniem zwiedzano Muzeum Rybołówstwa w starym kościele ewangelickim oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Mimo chwilowego załamania pogody na Helu wszystkie Panie były w wyśmienitych nastrojach.

Wycieczka ta nie była tylko i wyłącznie wyjazdem w celach turystyczno-krajoznawczych, ale przede wszystkim przyczyniła się do integracji lokalnych organizacji kobiecych z terenu gminy Smętowo.

Z całą pewnością na długo pozostaną w pamięci miłe wspomnienia, a nawiązane przyjaźnie być może zaowocują współpracą na rzecz społeczności.

Bożena Mirota


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz