środa, 1 sierpnia 2007

Rodzinnie i sportowo w Kamionce

"Każda radość, którą niesiemy innym
- zawsze do nas powróci"
(Z. M Raudive)


RODZINNIE I SPORTOWO ZROBIŁO SIĘ W KAMIONCE

Okres wiosenno - letni to czas, który powinien być wykorzystany jak najlepiej i jak najpełniej, zwłaszcza przez osoby, które na co dzień mają więcej zajęć niż inni. Warto więc spożytkować go na obcowanie z naturą i aktywny tryb życia oraz skorzystanie z oferty imprez kulturalnych, bo wszystkie te działania prowadzą do zmiany nawyków, przekonują do zdrowego stylu życia, integrują społeczność lokalną, uwrażliwiają na potrzeby innych, zachęcają całe rodziny do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz promują ideę sportu dla wszystkich.
Świetną okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym są organizowane środowiskowe festyny rekreacyjno - sportowe, które umożliwiają zmianę postrzegania swojej sytuacji życiowej oraz otwarcie się na innych.
Taki właśnie festyn odbył się w Kamionce dnia 10 czerwca 2007 roku. Organizatorami tej imprezy byli: Sołectwo Kamionka, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamionce, Uczniowski Klub Sportowy "Gaudium" i Parafialny Uczniowski Klub Sportowy "Bonum".
Festyn Rodzinny rozpoczął się uroczystym powitaniem uczestników spotkania i zaproszonych gości przez przez p.dyrektor PSP w Kamionce - Teresę Surma oraz księdza proboszcza Andrzeja Talińskiego. Następnie, przy wyjątkowo pięknej pogodzie i wspaniałych humorach, rozpoczęła się zabawa.
Wiele radości i satysfakcji sprawiły rozgrywane zawody sportowe w konkurencjach rekreacyjnych, w których zaangażowane były całe rodziny Uczestnicy zostali podzieleni na drużyny i rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach:
-Nabieranie łyżką wody do butelki;
-Najpiękniejszy strój z worka do śmieci;
-Turlanie piłek;
-Bieg z konewkami pełnymi wody;
-Piłka pod nogami;
-Przekładanie hula-hop;
-Skoki przez skakankę;
-Slalom hokejowy;
-Śpiewanie piosenki.
Konkurencje sportowe zostały przygotowane i poprowadzone przez ks. Andrzeja, który nie tylko czuwał nad sprawnym przebiegiem rozgrywek, ale i sam aktywnie włączał się do zabawy.
Po zaciętej rywalizacji i wielu emocjach zwyciężyła rodzina Karcz. Drugie miejsce przypadło rodzinie Marcjanik, a trzecie rodzinom: Kaszubowskich i Łącznych.
Nagrodzone zostały wszystkie zespoły, które brały udział w tych niecodziennych, ale jakże radosnych, konkurencjach. Rozegrany został też turniej siatkarski, w którym udział wzięło 5 żeńskich drużyn.
W tej rywalizacji najlepszym okazał się zespół PUKS "Bonum" z Kamionki, a po nim: "gimnazjalistki ze Smętowa", "gimnazjalistki z Kopytkowa", "gimnazjalistki z Kamionki" oraz dziewczęta z UKS "Gaudium"
Na festynie nie mogło też zabraknąć występów kulturalnych. Ta część objęła:
-Występ chóru parafialnego z Kamionki;
-Przedstawienie dzieci z klasy "0" ze szkoły w Kamionce;
-Występ dzieci ze szkoły w Rychławie;
-Występ zespołu muzycznego FLORENTER z parafii w Kamionce;
-Przedstawienie Kociewskie dzieci ze szkoły w Kamionce;
-Występ grupy "Kamyczek" ze szkoły w Kamionce;
-Występ zespołu muzycznego CENTENUM z parafii w Kamionce;
Organizatorzy zapewnili też kiermasz spożywczy oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników Festynu Rodzinnego, w postaci ciasta i kiełbasek z grilla.
Przy tak bogatym i urozmaiconym programie, społeczność lokalna, mogła chociaż na chwilę, zapomnieć o problemach dnia powszedniego, spróbować swoich sił w różnych zmaganiach sportowych, a także razem ze wszystkimi świetnie się bawić i relaksować. Organizacja tego festynu dowiodła, że społeczeństwo potrzebuje takiej formy spędzania wolnego czasu, jest chętne do zabawy i pomocy innym

Urszula Drost
Jolanta Kaszubowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz