poniedziałek, 13 sierpnia 2007

Tczew - wystawa fotograficzna

" By istniało zwierciadło świata, świat musi mieć jakiś kształt. Empiryczne impresje"

Dnia 3 sierpnia br. wielu z nas chłonnych wrażeń łechcących nasze zmysły udało się na wernisaż wystawy fotograficznej nowo odkrytego artysty - Jerzego Nowaka.
"By istniało zwierciadło świata, świat musi mieć jakiś kształt. Empiryczne impresje". Ów zagadkowy tytuł swoją tajemniczością przyciągnął jak magnes rzesze gości. Po uroczystej introdukcji głos zabrał sam autor. Nutka rozrzewnienia zmieszana z uśmiechami pełnymi zachwytu ukręciła łezkę nie tylko w oku fotografa. Panująca w galerii atmosfera ujęła każdego. Dopełnieniem całości były kwiaty oraz skromny poczęstunek. Słowom uznania nie było końca. Każdy z przybyłych próbował przebić się przez liczne towarzystwo i zamienić choć kilka słów z panem Jerzym. W podziw wprawiały dech zapierające zachody słońca, krople rosy niczym diamenty skrzące na źdźbłach trawy, niesamowity puch mniszka lekarskiego rozchwytywany podmuchem wiatru czy wnikliwe spojrzenie skrupulatnego owada pieczołowicie zbierającego słodki nektar.
Jego prace to niekonwencjonalna twórczość o niezwykłej sile wyrazu, którą cechuje niespotykana umiejętność dojrzenia tego, co widzi niewielu. Zdjęcia wykonane techniką cyfrową niczym trofea zdobiły nagie ściany. Bezgłośnym oddechem tchnęły w nie życie. Niczym na pokazie slajdów mogliśmy obejrzeć to zdumiewająco zmienne i dynamiczne środowisko naszego życia. W oryginalny sposób ukazały nam nasz codzienny, wydawałoby się tak szary świat. Pokazały to, czego w biegu życia i wirze obowiązków nie dostrzegamy. Przekonywały, że czasem warto się zatrzymać. Zatrzymać się nie tylko dla samych siebie, ale dla piękna i mądrości, która zewsząd nas otaczają. Matka natura jest nieogarnionym organizmem, harmonijnym światem tętniącym życiem. Często zapominamy o tym co jest naprawdę ważne, a ona nam o tym przypomina. Co dzień, wytrwale i bezustannie. Pozwólmy się zatem uwrażliwić. Otwórzmy oczy i dusze. Nauczmy się zauważać i szanować.

Wystawę można oglądać do 03 do 25 sierpnia 2007 r . w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!!!.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz