czwartek, 23 sierpnia 2007

Warsztaty fotograficzne w Smętowie

W dniach od 31 lipca do 10 sierpnia 2007 r. w bibliotece w Smętowie Granicznym odbyły się warsztaty fotograficzne pod nazwą "zabytki naszej okolicy", które miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci i młodzieży dziedzictwem kulturowym najbliższej okolicy.
Zajęcia miały charakter wycieczek rowerowych i pieszych, podczas których fotografowano uratowane już zabytki naszej okolicy i te, którym grozi zagłada. Wiele uwagi poświęcono przyrodzie, głównie starym drzewom uwieczniając je na fotografiach.
Bazę do prowadzenia zajęć stanowiły pomieszczenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Smętowie wyposażonej w czytelnię internetową, bazę dydaktyczna i socjalną. Dzieci miały zapewnione drugie śniadanie.
Po odbytych zajęciach dokonano wyboru zdjęć, nadano im odpowiednią oprawę i w taki sposób powstała wystawa fotograficzna naszych, dworków, parków i kapliczek. Dla uczestników zajęć przeprowadzony został również konkurs na temat tradycji, obyczajów i historii regionu. Największa wiedza wykazała się Justyna Chmura zajmując pierwsze miejsce. Wszyscy otrzymali nagrody za zaangażowanie i pogłębianie wiedzy o wartościach kulturowych i przyrodniczych naszej gminy. Na zakończenie warsztatów zorganizowano wycieczkę autokarową, która pozwoliła poznać zabytki innych regionów i dbałość o ich trwanie. Pałuki znane są z kolei wąskotorowej i prasłowiańskiej osady w Biskupinie. Dużą atrakcją wyjazdu był pobyt w parku dinozaurów.
Kolejny etap wycieczki to Gniezno, a następnie Toruń - miasto wielkiego astronoma.
Przeprowadzenie dziesięciodniowych warsztatów było możliwe dzięki bezinteresownej pracy osób związanych ze środowiskiem i młodzieżą oraz dofinansowaniu Urzędu Gminy w Smętowie Granicznym. Organizatorem warsztatów było stowarzyszenie "SULŻ" we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Smętowie.

Wszystkich mieszkańców gminy zapraszamy do Biblioteki na wystawę, która przygotowały nasze dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz