poniedziałek, 2 czerwca 2008

Brąz Dominiki - biegaczki ze Smętowa

Do kolekcji swoich osiągnięć mieszkanka Smętowa Granicznego Dominika Główczewska może dopisać brązowy medal na 800 m zdobyty podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 22 - 24 maja w Poznaniu.
Dominika Główczewska - "przetarcie" w Niemczech.

AMP są imprezą odbywającą się cyklicznie co rok, w której rywalizują najlepsi sportowcy studenci. W tym roku wystartowały w 14 seriach aż 133 biegaczki z całej Polski!

Dominika w kwietniu stratowała wspólnie z amatorami i pasjonatami biegania w biegu ulicznym w Barłożnie, a przez ostatnie trzy tygodnie odbyła zgrupowanie sportowe Kadry Polski w Predazzo (Włochy). To właśnie w tych przepięknych prowincjonalnych terenach przy optymalnych warunkach klimatycznych i technicznych szlifowała formę przed nadchodzącym sezonem na bieżni.

W swoim pierwszym starcie na otwartym stadionie zawodniczka uzyskała zadowalający czas 2.08,67. Zważywszy, iż był to jej pierwszy start zaraz po zejściu z gór, jest on bardzo zadowalający. Dominika jest typem biegaczki, która "rozkręca się" z zawodów na zawody. W zasadzie jej szczyt formy powinien przypaść ok. 3-4 tygodniu po zjeździe z gór. Wtedy to zawodnicy zwykle osiągają najlepsze wyniki. Starty więc takie są zwykle środkiem do celu, pozwalają ją wprowadzić na najwyższe obroty. Kolejny taki bieg Dominika będzie miała już 8 czerwca w Niemczech, w miejscowości Regensburg, tym razem na 1500m.

Dominika mimo swoich znakomitych wyników wciąż posiada duże rezerwy treningowe, potwierdzające jej wielki potencjał. Obozy wysokogórskie są dużym bodźcem, poprawiającym w naturalny sposób wydolność organizmu sportowca. Tegoroczny obóz był dla niej pierwszym na tak dużej wysokości. Ośrodek położony jest na wysokości 1018m! W trening zaliczane były również wycieczki na przełęcze o wysokości nawet do 2300m npm.

Jesteśmy przekonani, iż praca którą wykonała Dominika w ostatnim okresie przyniesie oczekiwane rezultaty w postaci upragnionego wyniku w jej koronnej konkurencji, jaką jest bieg na 1500m. Liczymy także na kibiców biegaczki, by trzymali kciuki o jak najlepsze wyniki w rozpoczynającym się sezonie. Zapewniamy, iż na bieżąco będziemy śledzić wyniki naszej Kociewiaczki.


Przypomnijmy jeszcze największe osiągnięcia Dominiki z ostatniego roku:

2008:

Wicemistrzostwo Polski Seniorów w biegach Przełajowych - Kwidzyn;

2007:

Brązowy medal Mistrzostw Europy w biegach Przełajowych U-23 - Toro (Hiszpania);

VI m-ce - Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w biegu na 1500m U-23 - Debreczyn (Węgry);

Mistrzostwo Polski Młodzieżowców U-23 w biegu na 1500m - Słupsk;

Wicemistrzostwo Polski Seniorów w biegu na 1500m - Poznań;

Młodzieżowe Wicemistrzostwo Polski w biegach Przełajowych - Olszyna Lubańska;

Zdjęcia z zawodów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz