czwartek, 19 czerwca 2008

Gm. Smętowo. Ogólnopolski sukces lekkoatletów

W ramach VI Mityngu Lekkoatletycznego CAN-PACK CUP "Czysta gra 2008" Uczniowskie Kluby Sportowe zrzeszone pod nazwą UKS-korzeniowski.pl rywalizowały ze sobą o Puchar Szkółek Lekkoatletycznych na stadionie w Rzeszowie dnia 14 czerwca. Podopieczni LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo w ramach partnerstwa startowali pod szyldem UKS "Drzewiarz - korzeniowski.pl" z Osiecznej.

Dzięki uprzejmości trenerów Stanisława Stosika oraz Bogdana Czai mogliśmy sprawdzić po raz pierwszy swoje możliwości na arenie ogólnopolskiej.

Nasi zawodnicy spisali się zaskakująco dobrze, przyczyniając się do zdobycia II miejsca w ogólnej klasyfikacji drużynowej (194 pkt.). Do I miejsca zabrakło startującym tylko 5 punktów. Ulegliśmy tylko UKS Rabka -Zdrój (198 pkt.). Poza tym kilku naszych zawodników może się poszczycić indywidualnymi sukcesami w swoich konkurencjach.

Multimedalistą został sprinter Mateusz Dziki, który wygrał bieg na 300m (39,98s), zdobył II m-ce na 100m (12,25s) oraz przyczynił się do zwycięstwa sztafety szwedzkiej 100m-200m-300m-400m. Co ważne, większość zawodników pobiła swoje rekordy życiowe. Jest to dobry prognostyk na przyszłość. Zawodnicy w swoim pierwszym starcie na tak ważnej imprezie udowodnili, że są w stanie walczyć o zwycięstwa nie tylko na swoim "podwórku".

Opiekę nad naszymi zawodnikami sprawował Tadeusz Dziki, ojciec uzdolnionego Mateusza, nauczyciel wychowania fizycznego, działacz oraz członek smętowskiego Klubu. W imprezie startowało 9 reprezentantów LLKS łącznie zdobywając 8 medali:
Złoto:
- 300m - Mateusz Dziki
- skok w dal - Jakub Gruchała
- sztafeta - Tomasz Kotowski, Mateusz Dziki
Srebro:
- 60m - Tomasz Kotowski
- Skok w dal - Filip Siuda
- 100m - Mateusz Dziki
Brąz:
- 60m - Jakub Gruchała

Uczestnicy wyjazdu spędzili również miłe chwile z mistrzem - Robertem Korzeniowskim, głównym pomysłodawcą i organizatorem zawodów.
Gratulujemy UKS "Drzewiarz" Osieczna, życzymy wszystkim zawodnikom dalszej wytrwałości do treningu i sukcesów takich jak występ w Rzeszowie.

WYNIKI [PDF]

FOTKI Z IMPREZY
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz